Plac na Glanc przy ul. Kredytowej / fot. KMO

Do tej pory siedem starych i wymagających odnowy placów zyskało drugie życie. Od 2013 roku w Katowicach prowadzona jest akcja Plac na Glanc, przez Katowice Miasto Ogrodów. Podobnie jak w latach poprzednich, w tym roku na remont placu instytucja przeznaczy 45 tys. zł. Zgłaszać przestrzenie do odnowy można jeszcze do 28 lutego.

Kolorów i ciekawej infrastruktury nabrały do tej pory podwórka w centrum miasta i w dzielnicach, m.in. Załężu, Zawodziu czy Ligocie.

Reklama

Zasady konkursu są proste: swoje podwórko lub plac musi zgłosić jak największa grupa sąsiadów. Formularz zgłoszenia (dostępny na stronie miasto-ogrodow.eu) pozwala przedstawić w zarysie stan podwórka (wymagane są też zdjęcia) oraz argumenty za tym, że właśnie ono zasługuje na przemianę.

Mieszkańcy podwórka, które wygra konkurs, biorą następnie udział w pracach projektowych z profesjonalnymi projektantami. To wtedy powstaje projekt nowego miejsca. Kiedy jest gotowy i uzgodniony, do pracy przystępują fachowcy – budowlańcy i ogrodnicy. Po kilku miesiącach plac jest gotowy.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
18 + 29 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.