Plac przy ulicy Ludwika / fot. ARKADIUSZ £AWRYWIANIEC / KMO

W Katowicach wyremontują plac za 100 tys. zł. Po raz kolejny Katowice Miasto Ogrodów nada drugie życie jednemu z placów na terenie Katowic w ramach akcji „Plac na Glanc”. Tym razem chodzi o podwórko przy ulicy Ludwika w Bogucicach.

Bogucice zostały z góry wybrane jako dzielnica, w której zostanie w tym roku odnowione jedno z podwórek. Projekt Plac na Glanc został zgłoszony przez Katowice do programu Partnerska Inicjatywa Miast, do którego Bogucice pasowały najlepiej. Projekt otrzymał dofinansowanie z programu w wysokości 90 000 zł. Dodatkowe 10 000 zł jako wkład własny pochodzi z budżetu instytucji Katowice Miasto Ogrodów” – informuje Łukasz Kałębasiak z Katowice Miasto Ogrodów.

Mieszkańcy dokonywali różnych zgłoszeń, ale ostatecznie koordynatorzy projektu wybrali podwórko przy ulicy Ludwika 1,3-5. To duża otwarta przestrzeń, z której korzystali mieszkańcy okolicznych kamienic. Teren jest mocno zdegradowany, ma nawierzchnię w złym stanie, ciągle zalega tam woda deszczowa lub pośniegowa.

W tym rok rewitalizacja ma kosztować 100 tys. zł to niemal dwa razy tyle, co w latach ubiegłych.

„W poniedziałek odbyło się pierwsze spotkanie informacyjne z mieszkańcami. W ciągu dwóch tygodni zorganizowane zostaną pierwsze warsztaty, na których mieszkańcy i projektanci będą wspólnie myśleć nad tym, jak powinno zmienić się ich podwórko. To główna idea Placu na Glanc, w którym to mieszkańcy, jako użytkownicy zrewitalizowanej przestrzeni, mają decydujący głos w sprawie jego kształtu” – tłumaczy Kałębasiak.

Podwórko przy ul. Ludwika będzie 10. placem zrobionym „na glanc” przez instytucję Katowice Miasto Ogrodów, które rozpoczęło ten projekt w 2013 roku.

Projekt realizowany jest w ramach programu Partnerskiej Inicjatywy Miast przy współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej, w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
26 − 16 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.