Odnowione podwórko w ramach akcji Plac na Glanc

Do 16 lutego można zgłaszać podwórka do poprawy w Katowicach. 4 przejdą metamorfozę w ramach akcji „Plac na Glanc”, którą co roku organizuje Katowice Miasto Ogrodów.

Tym razem placami w Katowicach zajmą się studenci projektowania, którzy przyjadą do nas na MEDS, czyli Meeting of Design Students (Spotkanie Studentów Projektowania). Co roku w danym regionie świata organizowane są międzynarodowe warsztaty, w których bierze udział nawet 200 młodych projektantów z 40 krajów.

– Postanowiliśmy wesprzeć Fundację MEDS i jako organizator Placu na Glanc wspomóc ich w pozyskaniu chętnych do współpracy. Projektanci „wezmą na warsztat” aż 4 katowickie podwórka i we współpracy z mieszkańcami wprowadzą na nie udoskonalenia – mówi Łukasz Kałębasiak z instytucji Katowice Miasto Ogrodów.

Jest szansa, że place zyskają drugie życie, zresztą taka jest tematyka warsztatów.

– Tematem naszych warsztatów jest Revival. Temat ten chcemy przedstawiać jako szeroko pojęte przywracanie do życia przestrzeni miejskich, a nasze pierwsze pomysły wzorowaliśmy właśnie na działaniach prowadzonych przez Miasto Ogrodów. Ich modelowa współpraca projektantów z zaangażowanymi lokalnymi społecznościami podsunęła nam pomysł, by w MEDSowych projektach kłaść większy nacisk na partycypację i  dzięki zaangażowaniu młodych projektantów z całego świata odpowiadać na potrzeby mieszkańców – mówi Magdalena Storożenko, która kieruje MEDS Silesia Foundation.

Jeśli chcecie, aby to Wasze podwórko zostało udoskonalone, zgłoście je do projektu. Miasto Ogrodów i Fundacja MEDS do 16 lutego czekają na zgłoszenia. Formularz zgłoszeniowy i regulamin znajduje się na stronie miasto-ogrodow.eu

Warsztaty rozpoczną się 24 lipca i potrwają do 8 sierpnia. Organizatorzy pokrywają koszty warsztatów i interwencji na podwórkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
3 + 14 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.