Prawie 2 mln egzemplarzy “informatora miejskiego” trafi do mieszkańców w 2018 roku. Urząd Miasta Katowice stanie się chyba największym wydawcą w historii Katowic. W przyszłym roku miasto chce miesięcznie drukować 140 tys. numerów informatora miejskiego „Nasze Katowice”, który trafi do mieszkańców. Do tego dwa numery specjalne akurat przed wyborami samorządowymi.  We wrześniu i w listopadzie do mieszkańców Katowic trafi w sumie 560 tys. gazet, a w nich zapewne pełno miejskich sukcesów.

Katowicki magistrat ogłosił przetarg na druk informatora miejskiego „Nasze Katowice”. Każdy z 12 numerów w 2018 roku ma być wydrukowany w 140 tys. egzemplarzy. Do tego przewidziano dwa numery specjalne we wrześniu i w listopadzie. To właśnie w listopadzie 2018 przeprowadzone będą wybory samorządowe.

Co ciekawe w 2017 roku, poza numerem specjalnym dotyczącym Budżetu Obywatelskiego, miasto drukowało gazetę w nakładzie 40 tys. egzemplarzy. Od 2018 roku ma to być o 100 tys. więcej.

Reklama

W sumie w 2018 roku do mieszkańców trafi niespełna 2 mln egzemplarzy „Naszych Katowic”, to ogromna ilość darmowych gazet. Wszystkie lukrowane sukcesami miasta. Przykładowo w grudniu gazeta przekonywała, że Katowice umacniają swój tytuł Miasta Muzyki, że jest to duży prestiż, opowiadała też jak prezydent Marcin Krupa rozlicza się z mieszkańcami z obietnic wyborczych. Zresztą w grudniowym numerze prezydenta Katowic nie brakowało.

Oferty na wydruk gazety można składać do połowy grudnia.

2 KOMENTARZE

  1. Za nasze pieniądze umacniają swoją nieudolną władzę i szemrane interesy. Czy ciemny lud Katowic, którego nic nie obchodzi, to kupi ? Wątpię. Tego pisemka nikt nie czyta. Skoro jak widać rozpoczęła się już kampania wyborcza, to teraz cała nadzieja w zmianie ordynacji wyborczej, którą forsuje PiS. To powinno zmienić “zabetonowane” od ponad 20 lat struktury władzy w Katowicach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
14 − 3 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.