fot. zss6.katowice.pl

Społeczność XXI Liceum Ogólnokształcącego zawnioskowała do władz miasta o nadanie placówce imienia Krystyny Bochenek. Wniosek w tej sprawie trafił w czerwcu na ręce prezydenta Marcina Krupy. Potencjalna patronka przez wiele lat współpracowała ze szkołą i zaangażowała się na rzecz jej wychowanków.

XXI Liceum Ogólnokształcące działa w ramach Zespołu Szkół Specjalnych nr 6. Placówka oświatowa funkcjonuje na terenie Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka przy ul. Medyków w Ligocie.

19 czerwca Rada Pedagogiczna ZSS nr 6 podjęła uchwałę, w której zawarto wniosek o nadanie imienia Krystyny Bochenek dla XXI LO. Dyrektor zespołu przesłała ten wniosek do prezydenta Katowic 20 czerwca.

We wniosku zawarto informację, że dla senator Krystyny Bochenek, która zginęła 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem, zawsze ważny był los chorych dzieci. Właśnie takimi dziećmi opiekuje się ZSS nr 6. Bochenek była mocno związana z Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka, przyczyniła się do polepszenia jego funkcjonowania. Organizowała także akcje prozdrowotne, a w działalności dziennikarskiej kładła nacisk na zagadnienia związane z medycyną i dbaniem o zdrowie.

Sprawą zajmie się teraz urząd miejski, a ewentualną uchwałę w sprawie nadania szkole patrona podejmie Rada Miasta Katowice.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
22 + 22 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.