Mural Krystyny Bochenek na ulicy Wojewódzkiej / fot. UM Katowice / Facebook
Reklama

Mural został zdewastowany jeszcze przed oficjalnym odsłonięciem. Miasto prosi o informacje o sprawcach. Chodzi o mural poświęcony Krystynie Bochenek, który został namalowany na ścianie kamienicy przy ulicy Wojewódzkiej.

Wandale namalowali swoje bohomazy poniżej wizerunku Krystyny Bochenek. Miasto prosi o informacje w tej sprawie na mila: p@katowice.eu. Malowidło na ścianie budynku zostało zdewastowane jeszcze przed odsłonięciem.

Reklama

„W Katowicach lubimy też murale, które często szarym miejscom nadają odrobinę koloru. 10 kwietnia do grona katowickich murali miał oficjalnie dołączyć kolejny – poświęcony Krystynie Bochenek. Niestety ściana budynku na której powstał mural została 'ozdobiona’ dodatkowymi, nieplanowanymi napisami” – stwierdzili urzędnicy.

Mural miał zostać oficjalnie odsłonięty 10 kwietnia, w trakcie rocznicy katastrofy smoleńskiej, w której zginęła m.in. wicemarszałek senatu. Mural to inicjatywa miasta Katowice i lokalnego oddziału Gazety Wyborczej. Za jego wykonanie odpowiadała pracownia „Nietak”.

Reklama

1 Komentarz

  1. Mural przedstawia smutną kobietę z drabiną, nie podobną do Pani Krystyny Bochenek. Nie wiem jaki związek ma Pani Krystyna z bluszczem i starymi kamienicami w tle. Ale nie jest to, bynajmniej powód, żeby go zniszczyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
20 + 4 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.