Burowiec. Przystanek Tramwajowy / fot. M. Bulsa / Infokatowice.pl

Władze Katowic wystąpiły do Tramwajów Śląskich o sporządzenie przez spółkę opracowania studialnego dla propozycji linii tramwajowej wzdłuż al. W. Roździeńskiego. Chodzi o koncepcję szybkiego tramwaju łączącego centrum Katowic, Bogucice i Dąbrówkę Małą z Sosnowcem.

Intensywna dyskusja o propozycji linii tramwajowej wzdłuż al. W. Roździeńskiego toczy się od początku tego roku, gdy sprawą ponownie zaczęły interesować się lokalne społeczności Bogucic, Burowca i Dąbrówki Małej (pisaliśmy o tym tutaj i tutaj). Pod koniec lutego przedstawiciele rady dzielnicy z Dąbrówki Małej, grupy „Burowiec – Inicjatywa Mieszkańców” oraz portalu Bogucice.info spotkali się z Bogusławem Lowakiem – naczelnikiem wydziału transportu Urzędu Miasta Katowice. Podczas spotkania naczelnik zapewnił, że władze Katowic wystąpią do spółki Tramwaje Śląskie o opracowanie wstępnego studium dla proponowanej linii tramwajowej.

Stosowne pismo wiceprezydent Katowic Bogumił Sobula przesłał do Tramwajów Śląskich 9 marca . Zaznaczono w nim, że „konieczne jest sporządzenie opracowania studialnego, zawierającego kompleksową identyfikację oraz analizę uwarunkowań dla zgłoszonej inicjatywy inwestycyjnej”.

Reklama

W studium, które miałyby opracować Tramwaje Śląskie, znalazłyby się m.in. zapisy o uwarunkowaniach finansowych (źródła finansowania, ewentualne dodatkowe obciążenia finansowe Katowic i Sosnowca poprzez zwiększenie dotacji do pracy przewozowej w komunikacji tramwajowej), terenowo-prawnych (struktura własności gruntów), technicznych (uwarunkowania terenu i jego zagospodarowanie), społeczne (m.in. zbliżenie linii trasy do zabudowań mieszkalnych) i funkcjonalne (koszty i korzyści inwestycji).

W swoim piśmie wiceprezydent Sobula zaznaczył także, że w ramach opracowania zasadne jest przeanalizowanie i zaproponowanie przy linii tramwajowej węzłów przesiadkowych typu Park&Ride i Bike&Ride, wraz z ich powiązaniem z komunikację autobusową.

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
5 + 26 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.