Linia tramwajowa wzdłuż al. Roździeńskiego szybko nie powstanie? Tramwaje Śląskie S.A. zrezygnowała z wykonywania modelu ruchu i studium przedprojektowego dla ewentualnej linii tramwajowej wzdłuż al. W. Roździeńskiego. W zamian ma powstać studium dla całej aglomeracji, ale konkretnych terminów brak.

Od kilku lat pojawiają się informacje o planach poprowadzenia linii tramwajowej wzdłuż al. Walentego Roździeńskiego, która połączyłaby centrum Katowic z Bogucicami, Dąbrówką Małą i Sosnowcem. Do końca 2017 roku miało zostać przygotowane przez spółkę Tramwaje Śląskie S.A. studium wykonalności dla koncepcji linii tramwajowej, zgodnie m.in. z założeniami, przedstawionymi przez spółkę na posiedzeniu Komisji Transportu Rady Miasta Katowice w dniu 26 czerwca 2017 roku. Szybki tramwaj jednak prędko nie powstanie.

Spółka właśnie poinformowała, że odstąpiono od zlecenia modelu ruchu, który miał być podstawą dla przygotowania studium przedprojektowego takiej linii tramwajowej. Przedstawiciele firmy stwierdzili, że byłoby to nieuzasadnione ekonomicznie, gdyż model ruchu jest właśnie opracowywany dla całej aglomeracji.

Reklama

O sprawie poinformował wiceprezydent miasta Bogumił Sobula, który pismo w tej sprawie wystosował do Rady Jednostki Pomocniczej nr 14 Dąbrówka Mała (tzw. rady dzielnicy) oraz grupy „Burowiec – Inicjatywa Mieszkańców”.

Spółka odstąpiła od zlecania modelu ruchu, który miał być podstawą do podjęcia ewentualnych dalszych działań w celu zlecenia studium przedprojektowego dla poprowadzenia przedmiotowej linii tramwajowej, z uwagi na opracowywany model ruchu przez Związek Gmin i Powiatów Subregiony Centralnego Województwa Śląskiego dla całej aglomeracji. W tej sytuacji opracowywanie odrębnego dokumentu byłoby nieuzasadnione merytorycznie i ekonomicznie – poinformował Bogumił Sobula, wiceprezydent Katowic.

Wiadomo , że Sosnowiec już zadeklarował finansowanie budowy linii na swoim terenie, ale władze Katowic są o wiele bardziej sceptyczne (pisaliśmy o tym tutaj). Katowice skupiają się obecnie na węzłach przesiadkowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
4 + 8 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.