Społecznicy na spotkaniu w Urzędzie Miasta Katowice

W czwartek 23 lutego br. społecznicy z Katowic spotkali się z naczelnikiem i urzędnikami z Wydziału Transportu UM Katowice w sprawie koncepcji nowej linii tramwajowej wzdłuż al. W. Roździeńskiego, która połączyłaby centrum Katowic, poprzez Bogucice i Dąbrówkę Małą, z Sosnowcem. Wcześniejsze spotkania z Tramwajami Śląskimi i władzami Sosnowca były optymistyczne. Władze Katowic też nie powiedziały twardego „nie”, choć wcześniej wiceprezydent Bogumił Sobula zaznaczył, że na taką inwestycję nie ma pieniędzy w budżecie.

Przedstawiciele Rady Jednostki Pomocniczej nr 14 Dąbrówka Mała (tzw. rady dzielnicy), grupy „Burowiec – Inicjatywa Mieszkańców”, portalu Bogucice.info  oraz  Stowarzyszenia Przyjaciół Dąbrówki Małej i Burowca spotkali się z urzędnikami z Wydziału Transportu katowickiego magistratu. To kolejne z cyklu spotkań w sprawie koncepcji linii tramwajowej na wschód, wzdłuż al. W. Roździeńskiego. Społeczników wsparł tez ekspert ds. transportu dr Jakub Halor (współautor koncepcji tramwaju wzdłuż al. W. Roździeńskiego).

Nowa linia miałaby być alternatywą dla zatłoczonej al. W. Roździeńskiego i zachętą do rezygnacji z samochodu. Zdaniem działaczy z Katowic, pomogłaby także w znacznym stopniu w odkorkowaniu Dąbrówki Małej i Burowca.

Reklama

Już na wstępie naczelnik wydziału transportu – Bogusław Lowak – zaznaczył, że nie podważa zasadności koncepcji linii, która połączyłaby centrum miasta z Bogucicami i Dąbrówką Małą, i ewentualnie dalej – z Sosnowcem. Intensywna dyskusja doprowadziła do zadeklarowania przez katowickich urzędników przedstawienia propozycji prezydentowi miasta Marcinowi Krupie oraz wystąpienia władz miasta do Tramwajów Śląskich o zlecenie przygotowania studium przedprojektowego dla koncepcji proponowanej linii tramwajowej.

– Musimy mieć ten dokument – powiedział Bogusław Lowak. Dokument ma zidentyfikować możliwe problemy wynikające z inwestycji.

Społecznicy po spotkaniu poinformowali w mediach społecznościowych, iż cieszą się z kroku naprzód, choć bardzo niewielkiego, a jednocześnie zaznaczyli, że liczą iż tym razem Urząd Miasta nie zawiedzie katowiczan, którzy mieszkają w sąsiedztwie drogi ekspresowej S-86.

Wcześniejsze spotkania odbyły się w Urzędzie Miasta Sosnowiec, z przedstawicielami władz tamtejszego magistratu oraz z przedstawicielem Tramwajów Śląskich, którzy są zainteresowani tą koncepcją. Również marszałek województwa śląskiego poparł ten pomysł (pisaliśmy o tym tutaj).

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
30 − 21 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.