Silesia Business Park / fot. mat. pras.
Reklama

To koniec „tiramisu” w Katowicach. Spółka Skanska czwartym biurowcem zakończyła budowę Silesia Business Park. Prace nad inwestycją w sąsiedztwie huty Baildon rozpoczęły się w 2013 roku. Teraz to ośrodek usług dla biznesu, konsultingu czy IT.

Obecnie Silesia Business Park jest domem dla takich firm jak PwC, Capgemini, TUV Rheinland oraz Accenture.

Reklama

– Czwartym kawałkiem tiramisu zakończyliśmy prace nad kompleksem Silesia Business Park. Od momentu wbicia pierwszej łopaty minęło ponad 6 lat i z perspektywy czasu możemy powiedzieć o dużym sukcesie – nasz projekt stał się rozpoznawalnym punktem na mapie Katowic. Każdy z budynków został zasiedlony przez firmy, które będą się tutaj rozwijać i zatrudniać. Wszystkie budynki zostały z sukcesem sprzedane. Silesia Business Park to dla nas bardzo ważna inwestycja – mówi Mariusz Krzak, dyrektor regionalny w spółce biurowej Skanska w Polsce.

Silesia Business Park, nazywany potocznie tiramisu, stał się wyróżniającym punktem na mapie biurowej Katowic. Kompleks znajduje się w centrum aglomeracji śląskiej, przy ulicy Chorzowskiej – głównej arterii miasta. Lokalizacja zapewnia łatwy dostęp do komunikacji miejskiej i pobliskiego centrum handlowo-usługowego.

Każdy budynek ma 12 kondygnacji naziemnych, a cały kompleks oferuje w sumie 48 000 mkw. powierzchni biurowej oraz 600 miejsc postojowych – naziemnych oraz w dwupoziomowym garażu podziemnym.

Budynki A i B kompleksu zostały sprzedane w 2015 r. szwedzkiemu inwestorowi Niam, natomiast budynki C i D kupił w 2018 r. filipiński inwestor ISOC Group.

Reklama

8 KOMENTARZE

  1. Biura na dobrych kilka tys pracowników, miejsc parkingowych ZERO. Na parkingi zakaz wjazdu, auta upchniete gdzie się da. Niecały rok po oddaniu budynki się sypią. W budynku A co rusz nie działają windy, pękają okna z naprężeń oraz przeciekaja sufity. Jedna wielka fuszera

  2. nawet w tych budynkach nie można otworzyć okna, niedotlenione korposzczury pracują w nich za psie pieniądze na rzecz firm zachodnich, które traktują ich jak tanią siłę roboczą w ich własnym kraju. Również gratuluję…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
12 − 6 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.