Marzena Szuba wiceprezydent Katowic / fot. Erdem Yildiz

W Szkole Podstawowej nr 9 im. Jana Brzechwy w Katowicach potrzebne jest pomieszczenie na świetlicę. O adaptację mało wykorzystywanej widowni przy sali gimnastycznej na cele świetlicowe, zwrócił się do władz miasta radny Tomasz Maśnica z PO. W odpowiedzi usłyszał, że nie ma pieniędzy.

– Zwracam się z prośbą, o przeanalizowanie możliwości utworzenia pomieszczenia świetlicowego w miejscu obecnej widowni znajdującej się nad salą gimnastyczną. Szkoła boryka się z brakiem pomieszczeń na cele świetlicowe, natomiast widownia jest wykorzystywana okazjonalnie a mogłaby po adaptacji wesprzeć prace świetlicy i poprawić komfort przebywających tam uczniów – napisał radny w interpelacji.

W odpowiedzi skierowanej przez wiceprezydent Marzenę Szubę, zaznaczono, że jest techniczna możliwość przeprowadzenia tego zadania. Orientacyjny kosztorys adaptacji widowni na potrzeby świetlicy określono na poziomie około 170 tys. zł.

Reklama

– Jednocześnie informuję iż w/w zadanie nie zostało zgłoszone przez Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 9im. Jana Brzechwy w Katowicach w projekcie rocznego planu finansowego na 2016r., kierowanej przez Nią Szkoły – odpowiedziała wiceprezydent Katowic. – Reasumując – w bieżącym roku, brak jest środków finansowych na realizację wnioskowanej inwestycji – dodała.

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
9 + 18 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.