Lodowisko w Murckach / fot. InfoKatowice.pl

Z lodowiska w Murckach zrobić rolkowisko? Taki wniosek do władz Katowic skierował jeden z miejskich radnych. Obiekt, który powstał w ramach Budżetu Obywatelskiego, czyli tak naprawdę dzięki inicjatywie i głosom mieszkańców, okazał się strzałem w dziesiątkę. Teraz ma szansę służyć cały rok, może też zostać rozbudowany za prawie 3 mln zł.

W sumie powstanie lodowiska to koszt rzędu 1,5 mln zł, jego roczne utrzymanie to 500 tys. zł. Na otwarciu obiektu przy ulicy Kołodzieja – w grudniu zeszłego roku – pojawili się mieszkańcy Katowic, prezydent Marcin Krupa, młodzi hokeiści Naprzodu Janów oraz GKS-u Katowice.

Kilka lat chodziłem za tym, żeby to lodowisko powstało. W końcu powstał Budżet Obywatelski. Raz mi się nie udało, ale za drugim razem się udało – mówi Jan Broda, 77-letni inicjator projektu, a kiedyś zawodowy hokeista. – Dziękuje tym wszystkim, którzy oddali te swoje punkty – mówił.

Reklama

Rozwinąć lodowisko

Teraz Jan Broda złożył kolejny projekt do Budżetu Obywatelskiego. Chce doposażenia lodowiska w zadaszenie, a także powstania szatni i sanitariatów w budynku socjalnym oraz budowę oświetlenia dla lodowiska. Ma to kosztować 2,9 mln zł. O losie tego projektu zdecydują mieszkańcy.

W między czasie katowicki radny Koalicji Obywatelskiej Tomasz Maśnica, złożył do władz miasta ciekawą propozycję. Chce aby z lodowiska zrobić rolkowisko, ale tylko wtedy gdy jest ciepło.

– Lodowisko w Murckach to jedna z najbardziej spektakularnych i potrzebnych inwestycji sfinansowanych w ramach Budżetu Obywatelskiego. Po rozmowach z mieszkańcami, zwracam się do Pana Prezydenta o udostępnienie tego obiektu w miesiącach nie zimowych na rolkowisko – napisał Tomasz Maśnica.

Odpowiedzi miasto jeszcze nie udzieliło. Zrobi prawdopodobnie w czerwcu. O rozwoju sprawy będziemy informować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
26 − 11 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.