Urząd Miata Katowice / fot. InfoKatowice.pl

O poprawę bezpieczeństwa na skrzyżowaniu ulic Sądowej i Goeppert-Mayer wnioskował do władz miasta Katowice, radny Krzysztof Pieczyński z Forum Samorządowego. Poprawa będzie ale nie taka jaką proponował radny.

– Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Sądowej i Goeppert-Mayer w godzinach nocnych często jest wyłączana, jednak ruch w tym miejscu nadal jest dość spory – stwierdził radny Pieczyński. –  Samochody jadące od Placu Wolności muszą ustąpić pierwszeństwa przejazdu na powyższym skrzyżowaniu. O ile widoczność na samochody nadjeżdżające z lewej strony (od ulicy Matejki) jest dobra to bardzo utrudniona jest widoczność na samochody jadące z prawej strony (ul. Goeppert-Mayer). W związku z powyższym zwracam się z prośbą o zamontowanie na wspomnianym skrzyżowaniu lustra drogowego, co znacznie ułatwi włączenie się do ruchu a także poprawi bezpieczeństwo – interpelował.

Lustra nie będzie. Miasto postanowiło nie wyłączać sygnalizacji.

– Przeprowadzona analiza wykazała, że dla rozwiązania zgłoszonego problemu możliwe jest dokonanie zmian w programie sygnalizacji tak, aby funkcjonował w „trybie kolorowym” także w godzinach nocnych, z zachowaniem minimalnych czasów zielonych dla pojazdów – odpowiedział wiceprezydent Katowic, Bogumił Sobula. –  W związku z powyższym, podjęte zostały właściwe działania dla wdrożenia zmiany w programie sygnalizacji – dodał.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
30 − 15 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.