Rozwój Katowice zagrał dzisiaj słaby mecz, szczególnie w drugiej połowie, i przegrał na własnym stadionie z Wigrami Suwałki 1:3. Bramkę dla gospodarzy strzelił Jaroszek.

W pierwszej połowie obie drużyny stworzyły kilka dogodnych sytuacji, z których strzeliły po jednej bramce. Najpierw w 36. min. prowadzenie objął Rozwój, po strzale Bartosza Jaroszka z najbliższej odległości. Wyrównujące trafienie padło w doliczonym czasie po strzale Łukasza Henzela z rzutu wolnego.

Druga połowa w wykonaniu gospodarzy była jedną z najsłabszych w tej rundzie i piłkarze z Suwałk nie mieli żadnych problemów, żeby przechylić losy spotkania na swoją korzyść. Już w 52. min. prowadzenie dla Wigier uzyskał Adamek. Autorem decydującego trafienia został w 73. min. Łukasz Moneta.

Po tej porażce Rozwój przystąpi do zimowej przerwy w rozgrywkach na przedostatnim miejscu w tabeli z 17. punktami na koncie.

Rozwój Katowice – Wigry Suwałki 3:1 (1:1)

Bramki: 36. Jaroszek – 45+1. Hanzel, 52. Adamek, 73. Moneta

Rozwój Katowice: Soliński – Gonzalez (78. Król), Menzel, Kopczyk, Winiarczyk – Kun (68. Balogun), Tkocz, Jaroszek, Wróbel – Kozłowski (63. M. Gałecki), Czerkas.

Wigry Suwałki: Salik – Bogusz, Karankiewicz, Atanackovič (68. Biel), Moneta (79. Żebrowski), Kalinkowski, Wichtowski, Bartkowski, Gąska, Adamek (90+2. Rozmus), Hanzel.