foto: GKS Katowice

Nie będzie wsparcia finansowego dla Rozwoju Katowice, który za pośrednictwem radnego Józefa Zawadzkiego wystąpił do prezydenta Marcina Krupy o 850 tys. zł. To oznacza ogromne problemy dla drużyny. Dzisiaj natomiast miasto zaprezentuje plany odnośnie budowy wielosekcyjnego GKS-u Katowice.

To była kolejna próba pozyskania pieniędzy od miasta przez działaczy Rozwoju Katowice. Kwota 850 tys. zł miała sfinansować działalność klubu w drugim półroczu 2016 roku. Rozwój z I ligi spadł do II ale to i tak generuje duże koszty funkcjonowania.

–  Mimo ograniczonego do niespotykanego na tym szczeblu rozgrywek poziomu zatrudnienia, bardzo trudna sytuacja na rynku reklamowym powoduje, że brak realnego wsparcia Miasta Katowice, o które prosimy, a skalkulowanego na podstawie wnioskowanych i otrzymywanych środków dotacyjnych na 2016 rok spowodować może nieprzystąpienie do rozgrywek w nowym sezonie – czytamy w piśmie zarządu klubu.

Reklama

W odpowiedzi na wniosek radnego Zawadzkiego, wiceprezydent Katowic Waldemar Bojarun stwierdził, że klub może występować o dotację w drodze konkursu, ma też szanse na wsparcie z tzw. “Małych Grantów”. Z tym, że to tylko teoria, bo w tym roku nie ma już pieniędzy na realizację zadań publicznych w trybie konkursowym.

W zeszłym roku prezydent Katowic Marcin Krupa, zapowiedział, że miasto weźmie pod uwagę przejęcie stadionu Rozwoju. O ile nie będzie to generowało dodatkowych zobowiązań podatkowych.

–  Jeżeli chodzi o proces przejęcia przedmiotowego klubu przez Miasto Katowice to w marcu 2016 r. zgodnie z obowiązującymi procedurami zostało skierowane pismo do Wojewody Śląskiego z prośbą o wyrażenie zgody na przekazanie na rzecz Skarbu Państwa nieruchomości będących w użytkowaniu wieczystym Katowickiego Holdingu Węglowego S.A. m.in. nieruchomości położonej przy ul. Zgody i Ligockiej — KS „Rozwój” w trybie art 66 Ordynacji Podatkowej (przeniesienie własności rzeczy lub praw majątkowych jako szczególna forma wygaśnięcia zobowiązania podatkowego – red.). W chwili obecnej Miasto Katowice oczekuje na decyzję Wojewody Śląskiego w przedmiotowej sprawie – stwierdził wiceprezydent Bojarun.

Dzisiaj natomiast władze miasta przedstawią działania odnośnie utworzenia wielosekcyjnego klubu GKS Katowice. Na ostatniej sesji Rady Miasta przekazano na budowę drużyny hokejowej 1 mln złotych. Dzisiaj mają zostać przedstawione założenia budowy drużyny pod okiem nowego trenera.

Miasto ma przedstawić również informacje na temat gry siatkarze w PlusLidze – tutaj również będzie nowy trener. Prezydent Katowic podzieli się też najnowszymi informacjami odnośnie budowy stadionu na ulicy Bukowej.

2 KOMENTARZE

  1. Być może rozwiązaniem jest inicjatywa mieszkańców i zgłoszenie uchwały dot. poprawki do budżetu miasta 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
22 − 13 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.