Reklama

 Za 22 miesiące powstanie stadion w Katowicach, ale nie ten, o którym myślicie. Zagra na nim Rozwój Katowice

D. Frost

Teren przy ulicy Asnyka / fot. UM Katowice
Reklama

 Za 22 miesiące powstanie stadion w Katowicach, ale nie ten, o którym myślicie. Zagra na nim Rozwój Katowice. Urząd Miasta Katowice podpisał umowę na budowę nowoczesnego kompleksu sportowego przy ulicy Asnyka w Piotrowicach. To było niegdyś boisko „Kolejarza”. Inwestycja ma kosztować niespełna 37 mln zł.

Na kompleks składać się będzie: stadion piłkarsko-lekkoatletyczny, boisko do baseballu, boisko wielofunkcyjne do piłki ręcznej i koszykówki, dwa boiska do siatkówki plażowej i plac treningowy street workout. Zawarto umowę z wybranym w przetargu wykonawcą – firmą Greta Sport, która ma teraz 22 miesiące na wykonanie zamówienia.

Oprócz infrastruktury sportowje pojawią się parkingi, ciągi pieszo-jezdne, zaplecze sanitarne, trybuny na 228 miejsc siedzących. Przy boisku do baeballa pojawią się dwie trybuny w sumie na niespełna 70 miejsc siedzących. Siatkówka plażowa będzie dysponowała 51 miejscami.

Z nowego obiektu sportowego ma korzystać m.in. KS Rozwój Katowice. Klub, który miał ostatnio wiele kłopotów.

Reklama

„Ze względu na sytuację finansową klubu, skutkującą brakiem możliwości korzystania ze stadionu przy ul. Zgody ustalono nowy harmonogram wykorzystania miejskich obiektów piłkarskich uwzględniający wszystkie grupy szkoleniowe prowadzone w ramach działalności KS Rozwój. W ten sposób wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom Klubu. Dodatkowo powstała hala sportowa przy Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 2 przy ulicy Mikołowskiej, z której korzysta KS Rozwój, a także zdecydowano, że nowy obiekt sportowy przy ulicy Asnyka umożliwi dalszy rozwój klubu, ale będzie także szansą na szkolenie w ramach m.in. Akademii Piłki Nożnej Katowice – mówi Waldemar Bojarun, wiceprezydent Katowic.

Obecnie Rozwój Katowice zaczyna ponownie się rozwijać. Klub powrócił do ligowych rozgrywek. Klub ma budżet na poziomie 750-800 tysięcy złotych. Większość pieniędzy pochodzi z dotacji miejskiej i składek członkowskich, a resztę stanowią środki z programu certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich, darowizny od sponsorów i z działalności gospodarczej.

„To prawda,  miasto buduje w Katowicach ośrodek, który ma być dedykowany dla naszego klubu. Wygląda na to, że znajdzie się wreszcie miejsce, z którym będziemy mogli się utożsamić. Na razie przetarg na budowę ośrodka został rozstrzygnięty i wkrótce budowa powinna ruszać. My będziemy korzystać z różnych miejskich obiektów” – dodaje Tomasz Wróbel, trener Rozwoju.

Praca na obiekcie mają ruszyć w trakcie najbliższych tygodni.

Reklama

5 KOMENTARZE

  1. Stadion na ul.Zgody był po remoncie,budowie płotu,miejsc jest około 1000 — i sie go likwiduje,ktoś tu chyba ma nie równo pod sufitem !!!!!!

  2. zadajmy prywatne pytanie radnemu Krzysztofowi Pieczynskiemu czy taka infrastruktura treningowa jest wystarczajaca pod grupy mlodziezowe. I kiedy wkoncu sie doczekamy ze w ramach miasta Katowice bedzie normalnie. Krzysztof jest juz dlugo radnym wiem na pewno chetnie odpowie o normalnosci w Katowicach I na Gornymslasku.

    Krupa za kraty z Bienkowska bede w nieskonczonosc zaraz zaraz grali zeby sie nikt nie dowiedzial co mialo byc na Gornymslasku

  3. Co za ekonomicznie absurdalna decyzja. Władzę klubu nie umieją zarządzać stadionem na Zgody i pozyskiwać środków na utrzymanie więc buduje się im kolejny, dziwaczny ośrodek? Przecież tego też nie utrzymają… Wszystkie ostatnie inwestycje w tym mieście pozbawione są logiki.

  4. Ktos wie, co z pięknym stadionem na ul. Zgody? Co z pieniędzmi, które wydano na remont i ogrodzenie? A co z mieszkańcami, którzy dotąd korzystali z Kolejarza?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 + 16 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

css.php
Ładowanie