Rozwój Katowice pokonał Miedź Legnicę 2:1. Obie bramki dla gospodarzy padły w ostatnich dwóch minutach regulaminowego czasu gry.

W pierwszej połowie lepsza na boisku była Miedź, która już w 8. min. objęła prowadzenie. Zdobywcą gola został Barreno. Rozwój w tej części gry ani razu nie zagroził legnickiej bramce. W drugiej połowie gospodarze zaczęli grać odważniej i ambitnie walczyli o wyrównującego gola. Kiedy wydawało się, że katowiczanie po raz kolejny zejdą z boiska pokonani, najpierw w 88. min. futbolówkę w siatce umieścił Adam Czerkas, a dwie minuty później Patryk Kun strzałem głową zapewnił trzy punkty dla swojej drużyny.

Dzięki temu zwycięstwu Rozwój Katowice awansował na 17 miejsce w tabeli, wyprzedzając Olimpię Grudziądz, która swoje spotkanie rozpoczyna dzisiaj o 17.00.

Rozwój Katowice – Miedź Legnica 2:1 (0:1)

Rozwój Katowice: Soliński – Gonzalez, Kopczyk, P. Gałecki, Mielnik – Cholerzyński, M. Gałecki (46. Kun), Jaroszek (73. Tkocz), Balogun, (78. Kozłowski) Wróbel – Czerkas.

Miedź Legnica: Lis – Bartczak (79. Trifonov), Midzierski, Stasiak, Telichowski – Keon, Cierpka, Łobodziński, Barreno (90+1 Labukas), Garuch – Sabala (52. Ślusarski).