FOTO: www.facebook.com/TramwajeSlaskieSa

W zeszłą niedzielę KZK GOP uruchomił kursy zabytkowym tramwajem zbudowanym w 1953 roku. Tramwaj linii nr 23 kursować będzie do 27 września w każdą niedzielę i święta na trasie Katowice Zawodzie Zajezdnia – Chorzów Stadion Śląski Pętla.

Tramwaj typu „N” zbudowany został w 1953 roku w chorzowskich zakładach Konstal. Pojazd jest wpisany do rejestru zabytków, jako „ruchomy zabytek techniki”. W przeszłości obsługiwał regularne przewozy na trasie Chorzów – Katowice, ale z czasem przeszedł na emeryturę.

Obecnie przeżywa swoją drugą młodość. Mimo zasłużonego wieku wyposażenie wagonu – drewniane siedzenia i archaiczne urządzenia w kabinie motorniczego – wygląda tak, jakby skutecznie opierało się upływowi czasu. Co ważne, podczas przejażdżki nie tylko wnętrze, ale także członkowie Klubu Miłośników Transportu Miejskiego z Chorzowa przeniosą pasażerów w odległe czasy. Będą kontrolowali bilety tak, jak robiono to dawniej – w mundurze, a dodatkowo będą sygnalizowali odjazdy za pomocą specjalnego dzwonka, zawieszonego pod dachem wagonu.

Tramwaj linii nr 23 kursował będzie mniej więcej co godzinę do 27 września w każdą niedzielę i w święta na trasie Katowice Zawodzie Zajezdnia – Chorzów Stadion Śląski Pętla. Pierwszy kurs z Zawodzia przewidziany jest na 11.03, a ostatni na 20.09. W powrotną drogę pierwszy kurs przewidziany jest na 11.57, a ostatni na 21.02. Zabytkowa „N-ka” całą trasę pokonywać będzie ok. 40 min.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
13 − 10 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.