Reklama

Od 1 stycznia nie ma po co zaglądać na stronę KZK GOP. Gdzie szukać nowego rozkładu jazdy? Od 1 stycznia 2019 roku Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia przejmuje organizację komunikacji publicznej na terenie miast należących do KZK GOP, MZK Tychy i MZKP Tarnowskie Góry.

TM staje się jedynym organizatorem transportu, łącząc dotychczasowych trzech organizatorów.

Reklama

– W związku z tym dotychczasowa strona internetowa nie będzie aktualizowana. Aktualne rozkłady jazdy oraz wszelkie informacje dotyczące bieżącego funkcjonowania komunikacji znajdują się na stronie www.metropoliaztm.pl – poinformował KZK GOP.

Od 1 stycznia przestaje też funkcjonować strona MZK.pl – gdzie znajdowały się rozkłady jazdy tyskiego organizatora transportu. Podobnie będzie z MZKP Tarnowskie Góry.

– W nowej taryfie wszystkie ceny biletów pozostają bez zmian. Nie zmienia się również ich zakres obowiązywania. Wszystkie bilety okresowe kupione w roku 2018 zachowują swoją ważność. Bezterminowo ważność zachowują również bilety jednorazowe – deklarują urzędnicy Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

W Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii funkcjonuje prawie 440 linii autobusowych, tramwajowych i trolejbusowych, obsługujących łącznie prawie 7 tys. przystanków. Każdego dnia w trasie jest ok. 1,1 tys. autobusów oraz 170 tramwajów. Tychy są jednym z trzech polskich miast, gdzie wciąż funkcjonują trolejbusy – codziennie jeździ tam 17 tego typu pojazdów.

Reklama

1 Komentarz

  1. Strona nie jest jeszcze wypozycjonowana w wyszukiwarce Google, jeśli ktoś zapomni tego adresu i wpisze w Google cokolwiek: ZTM, rozkłady, metropolia, Katowice itp… – nie odnajdzie jej. Co innego KZK GOP – tu już po wciśnięciu litery K system podpowiada stronę. Ja bym na ich miejscu jej tak szybko nie uśmiercał, a jeszcze lepiej zrobić tam przekierowanie pod ZTM…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
25 + 20 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.