Reklama

W sumie osiem osób ubiegało się o funkcję dyrektora Zarządu Transportu Metropolitalnego, czyli połączonych KZK GOP, MZK Tychy i MZKP Tarnowskie Góry. To drugi nabór, w pierwszym komisja nie zarekomendowała do zatrudnienia żadnego z kandydatów. Tylko czterech z pośród zgłoszonych kandydatów w drugim naborze spełniało wymogi formalne. Jutro tj. w środę 30 stycznia czekają ich rozmowy kwalifikacyjne.

ZTM od 1 stycznia 2019 roku odpowiada za organizację komunikacji publicznej w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Aktualnie trwają poszukiwania nowego dyrektora tej jednostki, który zastąpi na tym stanowisku Marka Kopla, który z powodów osobistych zrezygnował z dalszego kierowania ZTM, a jego umowa obowiązuje do końca stycznia

Reklama

Przypomnijmy, że w pierwszym naborze na stanowisko dyrektora ZTM komisja konkursowa nie zarekomendowała do zatrudnienia żadnego z kandydatów. Wcześniej pojawiły się informacje na temat rzekomego faworyta do fotela dyrektora ZTM. Wśród czterech nadesłanych zgłoszeń, tylko dwa spełniały wymogi formalne. Po przeprowadzeniu testów merytorycznych oraz rozmów kwalifikacyjnych – jak poinformowała komisja konkursowa – żaden z dwóch kandydatów nie spełnił oczekiwań pod kątem doświadczenia, umiejętności i predyspozycji zawodowych.

Zadaniem osoby wybranej na stanowisko nowego dyrektora będzie zarządzanie komunikacją miejską na terenie Metropolii, wdrażanie rozwiązań usprawniających jej funkcjonowanie i dopasowanie jej do potrzeb pasażerów.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
20 + 10 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.