Reklama

Dzisiaj autobusy, pociągi i tramwaje przewiozą za darmo, ale nie wszystkich, bo trzeba mieć ze sobą dowód rejestracyjny. Bezpłatna komunikacja została uruchomiona z powodu smogu.

Zła jakość powietrza sprawiła, że Metropolia i Koleje Śląskie uruchomiły darmowe przejazdy. Bezpłatnie pojedziemy liniami KZK GOP, MZK Tychy i MZKP Tarnowskie Góry.

Reklama

Żeby przejechać za darmo trzeba mieć ze sobą dowód rejestracyjny, z bezpłatnego przejazdu może skorzystać również jedna osoba towarzysząca posiadaczowi dowodu rejestracyjnego.

Na obszarze Metropolii bezpłatne przejazdy dla kierowców są wprowadzone w sytuacji, gdy prognozy przekroczenia norm będą dotyczyć przynajmniej jednego z dwóch obszarów wyznaczonych w prognozach Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, obejmującego swoim zasięgiem gminy i miasta Metropolii. Chodzi o obszar centralny oraz rybnicko-pszczyński.

Natomiast w przypadku Kolei Śląskich – gdy normy zanieczyszczeń powietrza zostaną przekroczone przynajmniej na jednym z siedmiu obszarów, wyodrębnionych przez WIOŚ.

Reklama

1 Komentarz

  1. W doope niech sobie tą komunikację włożą!!! Nic według rozkładu nie jeździ, nie można liczyć na połączenia z przesiadką, bo nigdzie człowiek na czas nie zdąży!!! Nie ma to jak swoje własne cztery kółka!!! Wiem, bo niedawno swoje sprzedałem i muszę na to dziadostwo liczyć! We środę rano na dworcu autobusowym pod PKP autobus linii 632 miał mieć planowy odjazd o 6:01, przyjechały dwa o 6:31!!! To są kpiny w żywe oczy!!! Dajcie sobie siana!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
24 − 18 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.