Rozwój Katowice rozegra w niedzielę wyjazdowe spotkanie z Nadwiślanem Góra w ramach ostatniej kolejki II ligi piłki nożnej. Katowiczanie zajmują obecnie szóste miejsce w tabeli i wciąż mają spore szanse na awans do pierwszej ligi.

Do pierwszej ligi awansują drużyny z pozycji 1-3. Czwarty zespół w tabeli będzie miał szansę awansu w barażu. Rozwój zdobył jak dotąd 54 pkt i zajmuje obecnie szóstą pozycję w tabeli, mając tyle samo punktów co czwarta w tabeli Stal Stalowa Wola. Do trzeciego MKS-u Kluczbork Katowiczanie tracą obecnie 2 pkt.

Aby myśleć o awansie Rozwój musi przede wszystkim przerwać passę pięciu spotkań bez zwycięstwa i pokonać na wyjeździe świetnie ostatnio spisującego się Nadwiślana Góra. Same zwycięstwo jednak nie wystarczy. Katowiczanie muszą także liczyć na korzystne rezultaty osiągnięte przez innych rywali.

Możliwych scenariuszy tego, co może się zdarzyć w niedzielę na boiskach drugiej ligi, jest wiele. Ich analilzę przeprowadził portal 90minut.pl. Poniżej prezentujemy wyliczenia dotyczące Rozwoju:

1) przy wygranej, jeśli:
– Zagłębie nie przegra, Kluczbork i Stal St. W. wygrają, Energetyk ROW przegra, a Raków nie wygra
– Energetyk ROW i Zagłębie nie przegrają, Kluczbork wygra, a Stal St. W. nie wygra
– Energetyk ROW i Zagłębie nie przegrają, Kluczbork zremisuje, a Stal St. W. wygra
– Zagłębie nie przegra, Kluczbork przegra, Energetyk ROW i Stal St. W. wygrają, a Raków nie wygra
– Kluczbork przegra, Stal St. W. wygra, a Energetyk ROW zremisuje
– Zagłębie nie przegra, Energetyk ROW i Kluczbork przegrają, a Raków i Stal St. W. wygrają