Urząd Miasta Katowice / fot. Ewa Waszut / InfoKatowice.pl
Reklama

Miasto wyda miliony na Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2023. Impreza ma być jednym z etapów kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku. W Katowicach rozgranych zostanie 21 spotkań.

Miasto już poinformowało o fakcie zaangażowania w wydarzenie, ale dopiero teraz radni pracują nad stosowną uchwałą w tej sprawie. Na najbliższej sesji Rady Miasta Katowice będą nad nią głosować. Już dyskutowano na jej temat na Komisji Kultury, Promocji i Sportu.

„Dwudzieste ósme mistrzostwa świata w piłce ręcznej mężczyzn to oficjalny międzynarodowy turniej organizowany przez IHF mający na celu wyłonienie najlepszej męskiej reprezentacji narodowej w piłce ręcznej na świecie, który odbędzie się w Polsce i Szwecji w dniach 11–29 stycznia 2023 roku. Mistrzostwa to 112 spotkań piłki ręcznej na najwyższym poziomie. 21 z nich – w tym zaplanowany na 11 stycznia 2023 roku mecz otwarcia i występy Polaków w fazie grupowej – ugoszczą Katowice. Miasto będzie także gospodarzem losowania turnieju finałowego, które odbędzie się 2 lipca 2022 roku” – czytamy w uchwale.

Areną zmagań ma być katowicki Spodek.

Miliony złotych

O koszty tego wydarzenia zapytał radny Krzysztof Pieczyński z Forum Samorządowego, jednocześnie przewodniczący komisji.

„Z jakimi wiąże się to dla miasta kosztami, bo wartość medialna, ekwiwalent medialny no i promocyjny jest tu niesamowity” – podkreślał radny, zdaje się trochę na wyrost. Marta Chmielewska, naczelnik Wydziału Promocji określiła koszty na kwotę 6 mln zł. 2021 – 650 tys. zł, 2022 – 2 mln zł oraz 2023 – 3 mln 350 tys. zł.

Zawodnicy reprezentacji Polski mają pojawić się w katowickich szkołach, miasto też będzie chciało postawić na poprawę szkolenia w tej dyscyplinie sportu. Urząd zamierza także negocjować powstanie strefy kibica na ternie Katowic.

„Myślę, że to jest coś szczególnie interesującego dla kibiców, szczególnie w tej perspektywie wyjścia Polaków do kolejnej grupy i np. udziału w finale” – powiedziała naczelnik Chmielewska.

Miasto będzie chciało, aby całość działań – w tym powstanie strefy kibica i promocja piłki ręcznej w szkołach – zamknęły się w kwocie, którą magistrat chce przeznaczyć na wydarzenie.

 

Reklama

2 KOMENTARZE

  1. Megalomania Krupy ciąg dalszy niech za te pieniądze zaczyna rewitalizacje Szopienic Załęża !!!! A nie wydawać kilka milionów na tą imprezę !!!! Stop marnotrawstwa naszych pieniędzy mieszkcow !!!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 + 7 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.