Marcin Krupa w trakcie przekazywania samochodów katowickim policjantom / fot. Policja

W latach 2019–2021 władze Katowic chcą przekazać 6,65 mln złotych na budowę nowej siedziby komendy miejskiej policji. Nowy obiekt ma powstać przy ul. Kolońskiej, w pobliżu osiedla W. Witosa.

Do biura rady miejskiej właśnie trafił projekt budżetu miasta na przyszły rok. Zapisano w nim zadanie pod nazwą „Nowa siedziba Komendy Miejskiej Policji w Katowicach”. Chodzi o dofinansowanie budowy w latach 2019–2021. Chodzi o kwotę 6 650 000 złotych.

W przyszłym roku ma zostać przekazanych pierwsze 1,15 mln złotych. W projekcie budżetu zaznaczono, że ma to być „przekazanie środków na Wojewódzki Fundusz Wsparcia Policji z przeznaczeniem na budowę nowej siedziby Komendy Miejskiej Policji w Katowicach”. W 2020 roku zostanie przekazanych kolejne 2,75 mln złotych. Podobnie w 2021 roku (również 2,75 mln złotych).

Reklama

W październiku br. informowaliśmy, że nowa komenda być może powstanie w rejonie ul. Kolońskiej, w sąsiedztwie osiedla Wincentego Witosa. Wówczas rada miejska wyraziła zgodę na dokonanie darowizny nieruchomości położonych przy ul. Kolońskiej na rzecz Skarbu Państwa, z przeznaczeniem właśnie na budowę komendy.

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
11 − 2 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.