/fot. Jerzy Strzelecki / Wikipedia
Reklama

Dziki dają się we znaki mieszkańcom Katowic. Atakowały psy. Będą odstrzelone. Zwierzęta dają się mocno we znaki mieszkańcom ulicy Rafała Pomorskiego w katowickiej dzielnicy Podlesie. Bywa, że ci w godzinach popołudniowych boją się wyjść z domu lub pieszo dotrzeć do swoich nieruchomości.

W rejon Podlesia dziki przemieszczają się z lasów Kostuchny, Tychy i lasów panewnickich. Rzeka Mleczna oraz Rów Bielawka są ekologicznymi korytarzami ich przemieszczania się.

W sprawie dzików do władz Katowic wystąpiła radna Beata Bala z Koalicji Obywatelskiej. To właśnie do niej o wsparcie zwrócili się mieszkańcy.

„Dziki nie boją się ludzi, w poszukiwaniu pożywienia zamieszkały na zalesionej działce. Zwierzęta stanowią zagrożenie dla mieszkańców zdarzały się również ataki na zwierzęta domowe (psy). W trzech domach mieszka piątka małych dzieci i rodzice boją się o ich bezpieczeństwo. Sytuacja stała się już bardzo niebezpieczna, a mieszkańcy są zaniepokojeni, gdyż nie otrzymali pomocy pomimo zgłoszeń” – napisała radna w interpelacji do prezydenta Katowic, Marcina Krupy.

Jak poinformowało miasto, jeden z mieszkańców mający problem z dzikami zgłosił się do urzędu na początku sierpnia.

„Po jego zgłoszeniu informacja została przekazana do wykonawcy decyzji ze zleceniem podjęcia czynności w ww. rejonie, tj. objęcia obszaru ul. Pomorskiego wykonywanymi patrolami w celu realizacji odstrzału redukcyjnego. Ponadto wykonawca decyzji porozumiał się ze zgłaszającym i ustalony został sposób postępowania polegający na tym, że zgłaszający będzie powiadamiał bezpośrednio wykonawcę odstrzału o dzikach, które pojawią się w pobliżu zabudowań. Po takim powiadomieniu wykonawca decyzji ma przyjechać na miejsce i dokonać odstrzału dzików” – poinformował Maciej Stachura, sekretarz miasta Katowice.

Niezależnie od sytuacji, wykonawca odstrzałów ma uwzględniać rejon ulicy Pomorskiego w swoich nocnych patrolach.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
29 − 5 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.