Józef Zawadzki w trakcie ślubowania na radnego / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

Radny dziękował prezydentowi za dewelopera. Mówił o policji, że teraz robi porządek a o opozycji: „jak oni rządzili, to oni lali pałami”. Wczorajsza sesja Rady Miasta Katowice miała wydaje się dwa bardzo rzucające się w oczy wątki – głosowania dobre dla deweloperów oraz wypowiedź katowickiego radnego Forum Samorządowego, Józefa Zawadzkiego.

O kwestii deweloperów będziemy jeszcze pisać, bo to zasługuje na osobny tekst, ale radny Zawadzki nie tylko postanowił dziękować prezydentowi, że „zezwolił żeby budować”, bo „tam bardzo ładnie robią”. To jeszcze zganił opozycję.

Reklama


„Oni lubią tylko blokować, oni nic nie lubią tylko blokować. Tak samo jak policja ich jak oni rządzili, to oni lali pałami, a jak teraz porządek robią, no to im się to nie podoba” – mówił Józef Zawadzki, radny Forum Samorządowego. Wypowiedź radnego miała miejsce w trakcie przyjmowania jednej z uchwał w sprawie tzw. specustawy mieszkaniowej (lex deweloper) umożliwiającej budowę bloku mieszkalnego przy ulicy Kolońskiej. Docelowo mogą tam powstać nawet 73 mieszkania.

Zawadzki zabrał głos, po tym jak Patryk Białas (KO) stwierdził, że będzie głosował przeciw, a większość z jego klubu wstrzymała się od głosu (radna Beata Bala z KO była również przeciw). To nie pierwsza kontrowersyjna wypowiedź radnego Zawadzkiego na sesji. „Ja jak bąka puszczem no to holender nie ma tej esmisji takiej zniszczonej” – mówił kilka lat temu w trakcie debaty nad jakością powietrza w mieście radny Zawadzki.

W między czasie postulował m.in. budowę tablicy pamiątkowej dla byłego prezydenta Katowic Piotra Uszoka. Chciał też budowy pomnika Hipokratesa oraz pomnika „Matki i Dziecka Niepełnosprawnego”. Prezydenta Katowic Marcina Krupę nazywa „wielką osobistością”.

Prawie 600 osób wylegitymowanych

Od 23 października do końca grudnia ubiegłego roku w trakcie protestów w obronie praw kobiet, policja w Katowicach wylegitymowała 591 osób. 85 osób ukarano grzywną oraz 4 osoby zostały zatrzymane, wynika z danych udostępnionych radnemu Dawidowi Durałowi (Mieszkańcy dla Katowic).

W tym okresie Komenda Miejska Policji w Katowicach realizowała 162 sprawy związane z wykroczeniami. 19 zostało zakończonych.

„Aktualnie w ramach czynności wyjaśniających o wykroczenie prowadzone są 143 sprawy” – czytamy w informacji przygotowanej przez policję. Sprawy dotyczą okresu od października do grudnia 2020.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
24 + 12 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.