Wizualizacje inwestycji przy ulicy Kolońskiej i przy ulicy Damrota / fot. bip.umkatowice.eu
Reklama

Dwie inwestycje z wykorzystaniem „lex deweloper” z akceptacją Komisji Rozwoju Rady Miasta Katowice. Jeszcze tylko głosowanie na sesji i inwestorzy będą mogli budować niezgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego. Na to właśnie pozwala procedura w ramach specustawy mieszkaniowej. Inwestycje muszą być natomiast zgodne ze studium. 

Chodzi o budynki przy ulicach Damrota (powyżej Bre Banku) na osiedlu Paderewskiego oraz przy ulicy Kolońskiej w Załężu. Przy ulicy Damrota firma Millenium Inwestycje chce zbudować od 70 do 90 mieszkań. Powstanie od 151 do maksymalnie 194 miejsc parkingowych, zabudowa ma mieć od 38 do 42 metrów wysokości (do 11 kondygnacji).

“Ten budynek w tej lokalizacji jest bardzo umiejętnie wpisany” – mówił Tomasz Konior, projektant budynku w trakcie Komisji Rozwoju.

Przewodniczący Rady Miasta Katowice, Maciej Biskupski odnosząc się do uzasadnienia uchwały mówił o tym, że inwestor woli iść w stronę inwestycji mieszkaniowej niż biurowej (20 proc. Inwestycji to będą powierzchnie przeznaczone na działalność komercyjną). Powodem jest obecna nienajlepsza sytuacja na rynku powierzchni biurowych.

“Zakładam, że państwo chcecie  po prostu połączyć tą funkcję i pójść w model nieco bardziej zachodni, nieco bardziej popularny na dzisiaj, czyli mieszania przestrzeni biurowej z przestrzenią mieszkaniową. To jest wydaje mi się istotna kwestia do uzasadnienia, jak również przekonania wysokiej rady o tym, że ten projekt należy w taki sposób zrealizować” – mówił Biskupski.

Przy ulicy Kolońskiej budować chce BD Inwestor 2. Tam ma powstać od 63 do 73 mieszkań. Budynek ma składać się z dwóch segmentów – I zachodni o wysokości 6 i 7 kondygnacji nadziemnych, segment II wschodni o wysokości 7 kondygnacji nadziemnych. Do tego planowane są 2 kondygnacje podziemnego parkingu, który pomieści minimum 143 miejsca postojowe.

Pozytywnie do planów inwestorów odnieśli się radni z Komisji Rozwoju. W czwartek głosować będzie cała rada na sesji, ale z naszych informacji wynika, że to tylko formalność. Kwestią otwartą są głosy Koalicji Obywatelskiej.

Reklama

3 KOMENTARZE

  1. […] „Oni lubią tylko blokować, oni nic nie lubią tylko blokować. Tak samo jak policja ich jak oni rządzili, to oni lali pałami, a jak teraz porządek robią, no to im się to nie podoba” – mówił Józef Zawadzki, radny Forum Samorządowego. Wypowiedź radnego miała miejsce w trakcie przyjmowania jednej z uchwał w sprawie tzw. specustawy mieszkaniowej (lex deweloper) umożliwiającej budowę bloku mieszkalnego przy ulicy Kolońskiej. Docelowo mogą tam powstać nawet 73 mieszkania. […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
3 + 6 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.