Janina Piwowarczyk
Reklama

W ubiegły piątek zakończyła się tegoroczna edycja ogólnopolskiej akcji Masz Głos. W gronie laureatów znalazło się Stowarzyszenie Nasze Osiedle Ścigały, które otrzymało wyróżnienie za aktywny udział w uruchomieniu i prowadzeniu telefonu wsparcia dla seniorów, który zaczął działać na początku pandemii i nie milknie do dzisiaj, służąc pomocą osobom starszym z całego województwa.

Telefon wsparcia dla seniorów jest pomysłem Janiny Piwowarczyk ze Stowarzyszenie Nasze Osiedle Ścigały i Ewy Kulisz z Fundacji Park Śląski. Telefon zaczął działać w marcu, podczas pierwszej fali pandemii. – Telefony dzwonią do późnych godzin nocnych. Seniorzy szukają informacji na temat zakupu maseczek, środków dezynfekujących ale też pomocy przy robieniu zakupów. Wykorzystujemy swoje kontakty ze stowarzyszeniami, czy osobami prywatnymi, które tę pomoc osobom starszym niosą, dzwonimy ale też monitorujemy, czy rzeczywiście ta pomoc została udzielona. Co jest bardzo przygnębiające dzwoni wiele osób, które są po leczeniu onkologicznym, więc tym samym są jak najbardziej z grupy ryzyka i pomocy potrzebują – tłumaczyła w marcu w rozmowie z InfoKatowice.pl Janina Piwowarczyk.

Pomimo, że od tego momentu minęło już 8 miesięcy telefon wsparcia dla seniorów nadal działa i służy pomocą szczególnie tym osobom, które siedzą samotne w domach i nie mają kontaktów z rodziną czy znajomymi. Właśnie to działanie zostało docenione przez organizatorów ogólnopolskiej akcji Masz Głos, która ma na celu m.in. wzmacnianie poczucia współodpowiedzialności za losy gminy wśród mieszkańców, a także zwiększanie ich udziału w życiu publicznym. Nasze Osiedle Ścigały jest jedyną organizacją z Katowic, która może się w tym roku pochwalić tym wyróżnieniem. – Bardzo się cieszę z tego, że nasze działania zostały zauważone i docenione. Dla nas wyróżnienie jest tym bardziej cenne, bo przyznane przez jury, w którym zasiadają wybitne osobistości. Tego typu nagrody dają satysfakcję, ale też mobilizują do dalszej społecznej pracy na wielu płaszczyznach – mówi Janina Piwowarczyk, prezes stowarzyszenia.

Fundacja Batorego przyznaje nagrodę Super Samorząd od 2011 r. Dotychczas otrzymało ją 49 organizacji społecznych, a kolejnych 182 znalazło się w gronie finalistów i wyróżnionych.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
18 + 24 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.