W Katowicach odbędzie się Żywa Biblioteka. to wydarzenie pełne ludzkich historii. Kogo będzie można wypożyczyć?

Artur Maciaszczyk

Reklama

W Katowicach odbędzie się Żywa Biblioteka. to wydarzenie pełne ludzkich historii, często trudnych i bardzo osobistych. Idea Żywej Biblioteki to wypożyczanie „książek”, które nie tylko opowiedzą o sobie, ale także opowiedzą na wszystkie nurtujące nas pytania. Właśnie na temat tego wydarzenia rozmawiamy dzisiaj z jego organizatorką Janiną Piwowarczyk ze Stowarzyszenia „Nasze Osiedle Ścigały”.  

Żywa Biblioteka odbędzie się w Katowicach 17 października w godzinach od 10.00-16.00 w Miejskim Domu Kultury Bogucice-Zawodzie. To oficjalna metoda edukacji o prawach człowieka. W Katowicach będzie można wypożyczyć 20 „książek”. 

Reklama

„Wypożyczalnia funkcjonuje tak, że są panie bibliotekarki, które podają nam prologi, tzw. katalogi Żywych Książek, z którymi możemy się zapoznać. Jeśli wybierzemy jakąś książkę, to dostajemy kartę wypożyczeń” – mówi Janina Piwowarczyk. „Z książką można rozmawiać do 30 minut, indywidualnie lub w grupie do 4 osób” – dodaje. Można zadawać wszystkie pytania. 

W tym roku będzie dostępny m.in. były ksiądz, były więzień, osoby ze społeczności LGBT+, osoby z niepełnosprawnościami, osoba z depresją. 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
11 + 4 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.