Posty z profilu miasta Katowice

Rekord nowych zakażeń. Katowice wyłączają przyciski na przejściach dla pieszych i reklamują wydarzenie taneczne na swoim profilu na Facebooku. Chaos komunikacyjny miasta wywołał zdziwienie mieszkańców, którzy krytykowali informację zamieszczoną na oficjalnym profilu miasta. „Czyli systematycznie i konsekwentnie zmierzamy do strefy czerwonej” – skwitował jeden z komentujących.

Dzisiaj odnotowano 9622 zakażenia w całym kraju, na Śląsku 765. W Katowicach nowych zakażeń wykryto 29.  Obecnie w mieście choruje 250 osób.

Miasto jak poinformowało w mediach społecznościowych wyłącza przyciski wywołujące zielone światło dla pieszych przy pasach. Informuje też o tym jak załatwić sprawy urzędowe oraz o różnych formach wsparcia w dobie koronawirusa czy miejskich dezynfekcjach. Wczoraj pojawiła się też informacja promująca Reggaeton vs Dancehall – trzydniową imprezę taneczną, która rozpoczęła dzisiaj.

„To największe wydarzenie taneczne w Europie skupiające wokół siebie entuzjastów takich stylów tanecznych jak reggaeton, dancehall oraz twerk a także miłośników latynoamerykańskich form fitnessowych. Tegoroczna odsłona będzie inna niż poprzednie – będzie bardziej kameralnie, ale wciąż wyjątkowo” – czytamy na profilu miasta.

Post wywołał niezadowolenie wśród części mieszkańców – jedna osoba skwitowała to: „Szaleństwo jakieś”.

Jak zapewniają organizatorzy, impreza jest przeprowadzana w ograniczonym zakresie, przy zapewnieniu odpowiednich środków bezpieczeństwa.

„Uczestnicy zobligowani są do zakrywania nosa i ust, dezynfekcji rąk a także zachowania odległości. Powierzchnia obiektu w stosunku do liczy uczestników, którzy zdecydowali się na udział w wydarzeniu jest na tyle duża, że zapewnienie dystansu nie stanowi przeszkody w jego organizacji – poinformował organizator.

Dyskusja na profilu wydarzenia Reggaeton vs Dancehall

Poniżej dane statystyczne odnośnie zachorowań dla całego regionu na dzisiaj:

– liczba osób poddanych kwarantannie domowej na podstawie decyzji organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej /ostatni raport: 15 253 / 15 061

– liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym /ostatni raport: 7 819 / 6 712

– liczba próbek zbadanych w laboratoriach w woj. śląskim łącznie: 468 144

– liczba próbek zbadanych w ramach badań przesiewowych:  112 767

– liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim zgłoszonych do WSSE w Katowicach /ostatni raport: 29 126 / 28 361

– liczba ozdrowieńców (osoby z potwierdzonym COVID-19, które wyzdrowiały) /ostatni raport: 22 552 / 22 348

– liczba zgonów /ostatni raport:  659 / 651

W szpitalu w Rybniku zmarła 73 – letnia kobieta z Rybnika. W szpitalu w Raciborzu zmarła 83 – letnia kobieta z powiatu raciborskiego. W szpitalu w Katowicach zmarł 64 – letni mężczyzna z powiatu tarnogórskiego. W szpitalu w Częstochowie zmarli: 93 – letnia kobieta z powiatu częstochowskiego, 81 – letni mężczyzna z Częstochowy, 83 – letnia kobieta powiatu częstochowskiego. W szpitalu w Orzeszu zmarł 84 – letni mężczyzna z Tychów. W Rudzie Śląskiej   zmarł 83 – letni mężczyzna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
17 − 1 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.