Sprzątanie miasta / fot. UM Katowice

W sobotę, mieszkańcy wraz ze Stowarzyszeniem Wolnej Herbaty będą sprzątać Dąbrówkę Małą. To kolejna odsłona miejskiej akcji „SprzątaMy Dzielnicę”. Dąbrówka Mała to jeden z rejonów wybranych przez katowiczan w głosowaniu.

Sprzątanie zaplanowano na 5 września. To już ostatnia taka akcja w tym sezonie, z powodu koronawirusa zrezygnowano z tradycyjnego grilla po zakończeniu akcji. Zbiórka chętnych do sprzątania w lasku obok Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach, akcja potrwa w godzinach od 10:00 do 14:00.

Uczestnicy spotkania są proszeni o zabranie ze sobą maseczek i stosowanie ich w razie konieczności, a na miejscu zostaną zapewnione środki do dezynfekcji.

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Katowicach udostępnia kontenery i worki do selektywnej zbiórki odpadów, wywozi też zebrane śmieci, z kolei Katowickie Wodociągi zapewniają dostęp do świeżej wody pitnej prosto z sieci. Warto ze sobą zabrać własne kubki. Akcję finansuje Urząd Miasta Katowice.

„W zeszłym roku udało się zebrać i oddać do recyklingu 311 worków ze szkłem oraz 322 worki z odpadami plastikowymi. Wszystko to dzięki zaangażowaniu łącznie ponad 300 wolontariuszy” – wyliczają urzędnicy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
21 + 28 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.