Zaśmiecony teren w Koszutce / fot. UM Katowice
Reklama

Mieszkańcy Katowic wybiorą 5 miejsc, które zostaną posprzątane. W sumie wybierać można z 20 lokalizacji. To kolejna odsłona akcji SprzątaMy Dzielnice organizowanej przez Stowarzyszenie Wolnej Herbaty przy współpracy z Urzędem Miasta Katowice.

W sumie projekt ma 3 etapy. Obecnie jesteśmy na etapie 2, który potrwa do 25 kwietnia. To etap głosowania na lokalizacje, w których będzie sprzątane. Z 20 można wybrać 5. Dzielnice, które biorą udział w głosowaniu to: Wełnowiec, Janów, Piotrowice, Giszowiec, Murcki, Brynów, Osiedle Tysiąclecia, Bogucice, Ochojec, Zawodzie, Kostuchna, Osiedle Paderewskiego, Muchowiec, Załęże, Ligota, Nikiszowiec.

Reklama

„Do 25 kwietnia trwa 2 etap projektu: głosowanie na profilu Stowarzyszenia Wolnej Herbaty na Facebooku – każdy może oddać głos na poszczególne lokalizacje poprzez kliknięcie ,,like”. 5 miejsc (spośród 20), które zdobędą największą liczbę głosów przejdą do 3 etapu, podczas którego Stowarzyszenie Wolnej Herbaty zorganizuje akcje sprzątania” – informuje Kinga Skowronek ze Stowarzyszenia Wolnej Herbaty.

Do wczoraj oddano 6 tys. głosów. Jak przekonują członkowie Stowarzyszenia, z roku na rok zainteresowanie akcją jest coraz większe. To już 4 edycja.

„Cieszymy się, że mieszkańcy doceniają naszą inicjatywę i z zaangażowaniem włączają się w działania na rzecz środowiska naturalnego. Nie chodzi tu jedynie o wysprzątanie zaśmieconych miejsc (choć jest to priorytet), ale także o integrację lokalnych społeczności, zwiększenie poczucia odpowiedzialności za otoczenie, a także rozpowszechnianie informacji na temat prawidłowej segregacji czy życia w duchu less waste” – dodaje Skowronek.

Przez trzy edycje projektu udało się zebrać m.in.:

– 717 worków plastiku

– 661 worków szkła

– 266 worków odpadów zmieszanych

– 191 opon

– 26 zderzaków.

Reklama

1 Komentarz

  1. Ja bardzo proszę zrobić trochę porządku w Urzędzie Miasta.

    Mam wrażenie że urzędnicy nadal na wszystko mają czas, terminy załatwiania spraw na ostatnią chwilę, niekulturalna ochrona przy wejściu/wyjściu traktująca petentów jak debili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
26 − 4 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.