Sprzątanie dzielnicy / fot. Stowarzyszenie Wolnej Herbaty
Reklama

Mieszkańcy biorą się za osiedle Paderewskiego i Muchowiec. To kolejna odsłona akcji sprzątania miasta, która przeprowadzana jest na terenie Katowic wspólnie z wolontariuszami Stowarzyszenia Wolnej Herbaty.

„Akcja ma przede wszystkim uwrażliwiać na problem śmieci, które pozostawiane są w miejscach publicznych. Dziś w obliczu pandemii jeszcze bardziej musimy kłaść
w miastach nacisk na zrównoważony rozwój i dbanie o środowisko, w którym żyjemy” – mówi Wioleta Niziołek-Żądło z Urzędu Miasta Katowice.

Reklama

Sam projekt SprzątaMy Dzielnicę składa się z trzech etapów. Mieszkańcy zgłaszali zaśmiecane tereny, następnie wybrali w głosowaniu finałową piątkę, a na koniec odbywa się sprzątanie.

W związku z epidemią koronawirusa, cała akcja opóźniła się, ale już sprzątano tereny na Zawodziu, teraz przyszła kolej na os. Paderwskiego-Muchowiec. To odbędzie się 22 sierpnia.

Projekt SprzątaMy Dzielnice składa się z trzech etapów. W pierwszym mieszkańcy zgłaszali zaśmiecone tereny, w drugim wybrali w głosowaniu finałową piątkę. Trzeci etap, czyli sprzątanie, musiało jednak poczekać ze względu na epidemię koronawirusa. Jako pierwsi sprzątali swoje otoczenie mieszkańcy Zawodzia (8.08). W najbliższą sobotę 22 sierpnia mieszkańcy będą sprzątać os. Paderewskiego-Muchowiec, od godz. 10:00 do 14.00, zbiórka w okolicach ul. Pułaskiego. Wziąć udział w sprzątaniu może każdy.

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Katowicach udostępnia kontenery i worki do selektywnej zbiórki odpadów, wywiezie też zebrane śmieci, z kolei Katowickie Wodociągi zapewniają dostęp do świeżej wody pitnej prosto z sieci.

Kolejne dzielnice oczekujące na posprzątanie to Ligota-Panewniki (29.08) i Dąbrówka Mała (5.09).

Reklama

1 Komentarz

  1. Od tego sa sluzby na os.paderwskiego caly rok wielki syf na chodnikach i jeszcze nigdy nie widzialem zeby kto kolwiek sprzatal tak prezydent dba niby o to miasto ze to wielki syf !! A nie miasto wielkich wydarzen!!! Miasto syfu !!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
19 + 2 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.