Reklama

Jedynie 150 osób w Marszu Autonomii. Będą też inne formy świętowania

Arkadiusz Czerwonka

foto: Infokatowice.pl
Reklama

Z powodu epidemii koronawirusa w planowanym na 11 lipca Marszu Autonomii może wziąć udział jedynie 150 osób. Ruch Autonomii Śląska planuje więc wywieszenie flag w ważnych miejscach regionu i apeluje o wskazanie miejsc, które mogą zostać udekorowane w ten sposób.

Poniżej prezentujemy pełny komunikat opublikowany na stronie Ruchu Autonomii Śląska:

15 lipca minie równo wiek od przyjęcia przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustawy konstytucyjnej zawierającej statut organiczny województwa śląskiego. Niestety, z uwagi na obecną sytuację stulecia autonomii nie możemy obchodzić z rozmachem godnym tej okazji. Wprowadzone z powodu epidemii obostrzenia umożliwiają przeprowadzenie Marszu Autonomii, zaplanowanego na sobotę 11 lipca, jedynie na ograniczoną skalę. W obecnych warunkach możliwy jest udział jedynie 150 osób, zatem zmuszeni jesteśmy wprowadzić imienne zapisy, wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Wobec tych ograniczeń zdecydowaliśmy się podkreślić uroczysty charakter rocznicy wywieszeniem w ważnych miejscach regionu wielkoformatowych flag Górnego Śląska oraz okolicznościowych banerów. Zwracamy się z apelem o wskazanie miejsc, które mogą zostać udekorowane w ten szczególny sposób, zachęcamy także do finansowego wsparcia tej inicjatywy – informacje o zbiórce publikowane są na stronie www.autonomia.pl oraz na stronie Ruchu Autonomii Śląska na Facebooku. W trudnych czasach mamy szansę zademonstrować poczucie wspólnoty i przywiązanie do naszego regionu, Skorzystajmy z niej!

Reklama

Brak komentarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
19 − 6 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

css.php
Ładowanie