Ekipa Marcina Krupy już nie paraliżuje prac komisji rady miasta. Przewodniczy jej radny opozycyjny

A. Maciaszczyk

Reklama

Ekipa Marcina Krupy już nie paraliżuje prac komisji rady miasta. Przewodniczy jej radny opozycyjny, a od kilku miesięcy prace komisji były mocno utrudnione. Nie pojawiali się na nich urzędnicy i wiceprezydenci. Radni nie mieli komu zadawać pytań, mogli robić to jedynie pisemnie i czekać nawet kilka tygodni na odpowiedź. Wiceprezydent Katowic natomiast podkreślił, że było to celowe działanie, bo komisja ma charakter hybrydowy – komisji śledczej połączonej z wiecem.

W lutym wiceprezydent Katowic Bogumił Sobula tłumaczył bojkot Komisji Transportu, której przewodniczył Łukasz Borkowski z Koalicji Obywatelskiej.

Reklama

„To jest dla mnie trochę taki hybrydowy tryb, połączenie komisji śledczej i wiecu. O ile politycy, o ile za takich można uważać wiceprezydentów, mogą sobie z tym radzić, to tyle uważam, że naczelnicy, dyrektorzy miejskich jednostek do tej pory byli delegowani na tego typu komisję, czy na tę komisję, nie zasługują na to by być traktowani w taki sposób – mówił Bogumił Sobula. – „Do czasu zmiany trybu pracy tej komisji, przedstawiciele prezydenta nie będą uczestniczyli w jej pracy” – dodał wieceprezydent.

Radni opozycyjnego KO widzieli w postępowaniu miasta próbę ukarania Komisji Transportu.

Niedawno doszło do spotkania wiceprezydenta Sobuli, przewodniczącego rady Macieja Biskupskiego z szefem katowickiej KO Jarosławem Makowskim oraz Łukaszem Borkowskim, przewodniczącym Komisji Transportu.

„Siedliśmy do stołu i doszliśmy do wniosku, że czas ten konflikt zażegnać, doszliśmy do porozumienia” – mówił Łukasz Borkowski. W trakcie ostatniej komisji pojawili się już przedstawiciele miasta.

„Dla dobra miasta i dla dobra każdej ze stron lepiej będzie jak będziemy ze sobą rozmawiać, niż okopywać się na swoich pozycjach” – dodał Borkowski.

To miała być męska rozmowa, Borkowski zaprzeczył jakoby „ocieplenie stosunków” miało związek ze zbliżającą się sesją absolutoryjną i ewentualnym głosowaniem KO za udzieleniem absolutorium prezydentowi Marcinowi Krupie.

„Decyzję będziemy podejmował cały klub, niezależnie od prac tej jednej komisji” – mówił Łukasz Borkowski.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
12 − 1 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.