Ekipa Marcina Krupy już nie paraliżuje prac komisji rady miasta. Przewodniczy jej radny opozycyjny

A. Maciaszczyk

Ekipa Marcina Krupy już nie paraliżuje prac komisji rady miasta. Przewodniczy jej radny opozycyjny, a od kilku miesięcy prace komisji były mocno utrudnione. Nie pojawiali się na nich urzędnicy i wiceprezydenci. Radni nie mieli komu zadawać pytań, mogli robić to jedynie pisemnie i czekać nawet kilka tygodni na odpowiedź. Wiceprezydent Katowic natomiast podkreślił, że było to celowe działanie, bo komisja ma charakter hybrydowy – komisji śledczej połączonej z wiecem.

W lutym wiceprezydent Katowic Bogumił Sobula tłumaczył bojkot Komisji Transportu, której przewodniczył Łukasz Borkowski z Koalicji Obywatelskiej.

„To jest dla mnie trochę taki hybrydowy tryb, połączenie komisji śledczej i wiecu. O ile politycy, o ile za takich można uważać wiceprezydentów, mogą sobie z tym radzić, to tyle uważam, że naczelnicy, dyrektorzy miejskich jednostek do tej pory byli delegowani na tego typu komisję, czy na tę komisję, nie zasługują na to by być traktowani w taki sposób – mówił Bogumił Sobula. – „Do czasu zmiany trybu pracy tej komisji, przedstawiciele prezydenta nie będą uczestniczyli w jej pracy” – dodał wieceprezydent.

Radni opozycyjnego KO widzieli w postępowaniu miasta próbę ukarania Komisji Transportu.

Niedawno doszło do spotkania wiceprezydenta Sobuli, przewodniczącego rady Macieja Biskupskiego z szefem katowickiej KO Jarosławem Makowskim oraz Łukaszem Borkowskim, przewodniczącym Komisji Transportu.

„Siedliśmy do stołu i doszliśmy do wniosku, że czas ten konflikt zażegnać, doszliśmy do porozumienia” – mówił Łukasz Borkowski. W trakcie ostatniej komisji pojawili się już przedstawiciele miasta.

„Dla dobra miasta i dla dobra każdej ze stron lepiej będzie jak będziemy ze sobą rozmawiać, niż okopywać się na swoich pozycjach” – dodał Borkowski.

To miała być męska rozmowa, Borkowski zaprzeczył jakoby „ocieplenie stosunków” miało związek ze zbliżającą się sesją absolutoryjną i ewentualnym głosowaniem KO za udzieleniem absolutorium prezydentowi Marcinowi Krupie.

„Decyzję będziemy podejmował cały klub, niezależnie od prac tej jednej komisji” – mówił Łukasz Borkowski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
24 − 22 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.