Reklama

Pierwsza śmierć w regionie z powodu koronawirusa. Policja złapała mężczyznę na łamaniu kwarantanny

AM

Reklama

W Megrez Szpitalu Wojewódzkim zmarł starszy mężczyzna. Do szpitala zakaźnego trafił ze Szczyrku.  To pierwsze ofiara choroby w naszym województwie. W tym samym mieście, policja przyłapała jednego z mieszkańców na łamaniu kwarantanny. Teraz grozi mu do 30 tys. zł grzywny.

Zmarł 83-letni pacjent ze Szczyrku.

– Z ustaleń inspektorów sanitarnych wynika, że mężczyznę jakiś czas temu odwiedziły osoby z Holandii. Gdy pojawiły się niepokojące objawy, mężczyzna trafił do szpitala zakaźnego w Tychach. Niestety, pacjent zmarł – poinformowała Alina Kucharzewska, rzecznik wojewody śląskiego.

Wszystkie osoby z otoczenia mężczyzny są objęte kwarantanną przez służby sanitarne.

Reklama

Również w Tychach, w minioną sobotę policjanci przyłapali jednego z mieszkańców na łamaniu kwarantanny domowej. Mężczyzna wyszedł do sklepu. Wizytę złożył mu dzielnicowy.

– Na miejscu zastał mężczyznę, który zgodnie z zaleceniami przebywał na kwarantannie w swoim mieszkaniu. Tego samego dnia policjanci ponownie sprawdzili, czy mężczyzna przestrzega zasad domowej kwarantanny. Niestety, tym razem nie było go pod wskazanym adresem – mówi Agnieszka Semik z tyskiej policji. – Mundurowi szybko ustalili, że… wybrał się do sklepu na zakupy. Teraz mężczyzna odpowie za swoje nieodpowiedzialne zachowanie – dodaje.

O wysokości grzywny dla mężczyzny zdecyduje teraz tyski sanepid.

Reklama

Brak komentarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
18 + 21 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

css.php
Ładowanie