Krawcowe szyją maseczki ochronne dla szpitali / fot. mat. pras.

Krawcowe szyją maseczki ochronne dla szpitala w Katowicach. Nadwyżki trafią do innych placówek medycznych. Obecnie jest duży problem z dostępem do maseczek ochronnych, dlatego m.in. w Tychach i Sosnowcu mieszkańcy rozpoczęli szycie maseczek. Katowicka placówka też może liczyć na wsparcie.

Romana Kryściak, projektantka z Zabrza wyszła z propozycją szycia masek do Szpitala Specjalistycznego im. prof. E. Michałowskiego w Katowicach. Do lecznicy mają trafić maseczki szyte przez krawcowe z całej Polski.

– W przypadku, gdy nasza placówka będzie mieć ich wystarczający zapas, nadwyżkę przekażemy innym placówkom w regionie – zapewnia Patrycja Onak, wiceprezes Szpitala Specjalistycznego im. prof. Emila Michałowskiego w Katowicach.

Reklama

W akcję szycia masek dla szpitali włączyły się krawcowe z Żor, Katowic, Siemianowic Śląskich, Rudy Śląskiej, Warszawy, Lublińca, Lublina, Stargardu, Zabrza, Jaworzna, Tarnowskich Gór, Bielska-Białej, Dąbrowy Górniczej, Mikołowa, Kościerzyny i Gdyni oraz Gdańska.

Przez 4 dni krawcowe chcą uszyć 1,6 tys. maseczek ochronnych. Codziennie krawcowe otrzymują przesyłki od firm, które bezpłatnie dostarczają im materiały oraz gumki.

5 KOMENTARZE

  1. Witam a jakie mają być spełnione wymogi sanepidowskie, z jakich materiałów można uszyć. Nie koniecznie musi być z filtrami?

  2. Czy są gdzieś dostępne warunki/specyfikację dla maseczek tak by było wszystko w porządku ? Z góry dziękuję za informację.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
27 + 27 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.