Mieszkańcy szyją maseczki dla szpitali m.in. w Katowicach. Już 50 maseczek trafiło do Szpitala Zakonu Bonifratrów. Potrzebne są osoby chętne do szycia i materiały, z których powstają maseczki. 

– Wraz z koleżankami postanowiłyśmy wspomóc szpitale i założyliśmy grupę, która szyje maseczki bawełniane dla szpitali w Katowicach i nie tylko. Okazało się, że zapotrzebowanie jest ogromne. Grupa w oszałamiającym tempie rozrosła się do prawie 300 osób – poinformowała nas Maria Gawliczek.

Szyjące kobiety część materiałów kupiły same, część pozyskały z hurtowni. Zorganizowały też zbiórkę na portalu Zrzutka.pl, gdzie można wpłacać pieniądze z przeznaczeniem na materiały do szycia.

Reklama

– Zgłaszają się do nas z prośbą o pomoc wszystkie okoliczne szpitale m.in. Szpital Onkologiczny w Katowicach, Szpital Miejski w Tychach, szpital św. Barbary w Sosnowcu – dodaje Gawliczek.

Na Facebooku działa specjalna grupa, która zajmuje się właśnie szyciem maseczek. Te mają trafić jeszcze m.in. do Katowickiego Centrum Onkologii czy Centralnego Szpitala Klinicznego im. prof. Kornela Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Ciągle poszukiwane są osoby, które mogą pomóc w szyciu. Grupę na Facebooku, do której można się zgłosić znajdziecie tutaj.

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
13 + 8 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.