foto: Przemysław Kopeć

W dniach 14 – 24 sierpnia 2019 r. po miastach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii będzie kursować tramwaj powstańczy upamiętniający 100-lecie I Powstania Śląskiego.

Tramwaj wyruszy w środę 14 sierpnia ok. godz. 17.00 z Mysłowic, gdzie 100 lat temu strajk w kopalni Mysłowice był przyczynkiem do wybuchu I Powstania Śląskiego, a zakończy podróż w sobotę 24 sierpnia ok. godz. 16.30 przy pomniku Powstańca Śląskiego w Świętochłowicach – Lipinach, w 100. rocznicę zakończenia I Powstania Śląskiego. W trakcie konferencji zabytkowy tramwaj powstańczy będzie do Państwa dyspozycji.

Podczas podróży tramwajem pasażerowie będą mogli „przenieść się w czasie” na Górny Śląsk lat 1919-1922, posłuchać manifestu Wojciecha Korfantego, przyjrzeć się potyczce powstańczej, wziąć udział w kampanii plebiscytowej, przekroczyć granicę, zaśpiewać „Już zachodzi czerwone słoneczko” oraz inne powstańcze i śląskie piosenki czy skosztować śląskich maszketów. Każdy podróżujący otrzyma bilet do Niepodległej z kalendarium wydarzeń na Górnym Śląsku w latach 1919 -1922.

Rozkład jazdy będzie dostępny na stronach: www.muzeumpowstanslaskich.pl; www.metropoliaztm.pl; www.slaskie.pl; www.tram-silesia.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
9 + 14 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.