Marszałek Jakub Chełstowski / fot. Śląskie
Reklama

Zarząd Województwa Śląskiego wydał oświadczenie odnośnie sytuacji przy Parku Śląskim. Pisaliśmy o tym tutaj. Deweloper chce wyciąć ponad 1,3 tys. drzew na swojej działce, gdzie mogą powstać obiekty handlowe. 

Wycinka ma nastąpić na terenie należącym historycznie do Parku Śląskiego, którego właścicielem jest spółka Green Park Silesia. Ta sama, która w zeszłym roku bezskutecznie chciała budować osiedle mieszkaniowe w okolicach Parku.

Reklama

Poniżej oświadczenie Zarządu Województwa Śląskiego.

„Z zaniepokojeniem obserwujemy proces przejmowania pod szeroko rozumianą działalność komercyjną i deweloperską terenu w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Śląskiego. Jego jaskrawym przykładem jest zezwolenie, jakie wydał Prezydent Miasta Chorzowa, na usunięcie 1327 sztuk drzew i 26 m2 krzewów z terenów przy ulicy Targowej w Chorzowie.

Jako Zarząd Województwa Śląskiego wyrażamy swój stanowczy sprzeciw wobec takiego postępowania i wydawania decyzji administracyjnych, pozwalających na wycięcie bogatego i różnorodnego zasobu, jakim jest zalesiony teren przyległy do Parku Śląskiego. Takie działania stoją w sprzeczności z zasadą poszanowania dobra wspólnego, jakim bez wątpienia jest Park Śląski.

Województwo Śląskie nie występowało jako strona w postępowaniu toczącym się w tej sprawie, w myśl obowiązujących przepisów prawa nie przysługiwał nam ten tytuł, nie mamy zatem formalnego prawa zaskarżyć decyzji Prezydenta Miasta Chorzowa, Andrzeja Kotali.

W pełni jednak popieramy starania jakie czyni Stowarzyszenie NASZ PARK, które zostało dopuszczone do udziału w postępowaniu administracyjnym, a także innych stowarzyszeń, które usiłują ratować największy park miejski w Europie.

W dniu dzisiejszym na ręce prezydenta Chorzowa złożone zostało pismo, w którym apelujemy do władz miasta, by podjęły skuteczne działania powstrzymujące ten proces.

Zarząd Województwa Śląskiego”

Jest zgoda na wycinkę ponad 1,3 tys. drzew przy Parku Śląskim. “Betonoza”

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
7 + 9 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.