Dzieci w fontannie / użytkownik InfoKatowice.pl

W pobliżu Katowic może otworzyć się ogromny park rozrywki. Na miarę Energylandii w Zatorze. Podobno lokalizacją braną pod uwagę przez ewentualnego inwestora są Tychy. Na sesji rady miasta prezydent Andrzej Dziuba poinformował o wstępnych rozmowach z potencjalnym inwestorem.

O możliwej inwestycji mówił prezydent Tychów na czwartkowej sesji Rady Miasta Tychy.

– Jest takie miejsce, nie chciałbym zdradzać planów, bo to jest tajemnica handlowa tego przedsiębiorcy i to wtedy mogłoby zupełnie, jak gdyby, zrewolucjonizować nasze myślenie, o tym takim wypoczynku na świeżym powietrzu – powiedział Andrzej Dziuba, prezydent Tychów.

Na sesji jednak padła lokalizacja – Tychy Jaroszowice.

– Gdyby taki park powstał w Tychach, to wtedy nie musielibyśmy, my jako gmina, budować basenu otwartego – dodał Andrzej Dziuba. – To były rozmowy absolutnie wstępne – podkreślił.

Przypomnijmy, basen otwarty to jedna z obietnic wyborczych prezydenta Tychów, ma powstać na osiedlu A. Wcześniej, przez kilka lat mówiło się o potrzebie budowy takiej inwestycji. Wtedy jeszcze radny Jakub Chełstowski (obecnie marszałek) wraz ze Stowarzyszeniem Tychy Naszą Małą Ojczyzną zabiegał o powstanie takiej inwestycji na Paprocanach.

W Tychach miasto wcześniej zbudowało park wodny, ale nie wypełnił on luki pozostawionej przed laty, po zlikwidowanym basenie otwartym.

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
9 − 5 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.