Reklama

Chodzi o drogę dojazdową do posesji przy ul. Leszczy w dzielnicy Zarzecze. Obecnie jest to droga gruntowa, która po deszczu zamienia się w błotnisty teren, zaś latem bardzo mocno się kurzy. Problem był zgłaszany od 2016 roku. W tej sprawie interpelację złożył jeden z miejskich radnych.

Sprawa dotyczy ul. Leszczy, od wjazdu od strony ul. gen. S. Grota-Roweckiego. Nie ma tam asfaltu, przez co tworzy się błoto i koleiny, a w podczas okresów bez deszczu – unosi się kurz. Mieszkańcy od 2016 roku zgłaszają władzom Katowic ten problem, jednak modernizacji drogi do tej pory nie było. Magistrat tłumaczył, że termin naprawienia drogi jest odsuwany w czasie do momentu zakończenia inwestycji deweloperskich w tym rejonie. Te inwestycje właśnie się kończą, więc mieszkańcy ponownie poprosili o remont ulicy. Interpelację w tej sprawie wystosował do władz Katowic radny miejski Dawid Kamiński (PiS).

W swoim piśmie z 15 stycznia br. radny Kamiński zaznaczył, że:

[…] Mieszkańcy narzekają, że latem bardzo się kurzy, brudzą się ogrodzenie i okna, a zimą tworzą się koleiny. Mieszkańcy ulicy Leszczy mają nadzieję, że długo trwające niedogodności zostaną usunięte poprzez doprowadzenie nawierzchni drogi do prawidłowego stanu, tj. położenia asfaltu (…). Mieszkańcy wykazali się cierpliwością i liczą na zrozumienie ich sytuacji przez Miasto Katowice […].

Do sprawy nie odniosły się jeszcze władze Katowic. Na odpowiedź mają dwa tygodnie.

Reklama

2 KOMENTARZE

  1. Tylko co z tego, że wykazujemy się cierpliwością? Nic ona nie daje. Prędzej się stąd wyprowadzę, niż położą tu asfalt…

  2. […] Odcinek ul. Leszczy, od wjazdu od strony ul. gen. S. Grota-Roweckiego, nie posiada asfaltu, przez co tworzy się błoto i koleiny, a w podczas okresów bez deszczu – unosi się kurz. Magistrat tłumaczył, że termin naprawienia drogi jest odsuwany w czasie do momentu zakończenia inwestycji deweloperskich w tym rejonie. One właśnie się kończą, a mieszkańcy ponownie poprosili o remont ulicy. Interpelację w tej sprawie wystosował do władz Katowic radny miejski Dawid Kamiński (pisaliśmy o tym tutaj). […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
23 − 16 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.