Urząd Miasta Katowice / fot. AM
Reklama

Władze Katowic chcą przekazać tereny przy ul. Kolońskiej w rejonie osiedla Witosa pod budowę nowej siedziby Komendy Miejskiej Policji. Przekazanie działek ma się odbyć w drodze darowizny, na którą zgodę musi wyrazić rada miejska. Jest już gotowy projekt uchwały w tej sprawie.

Do biura rady miejskiej 5 października br. wpłynął projekt uchwały „w sprawie wyrażenia zgody na dokonanie darowizny nieruchomości położonych w Katowicach przy ul. Kolońskiej na rzecz Skarbu Państwa”. Chodzi o działki po wschodniej stronie ulicy Kolońskiej w rejonie osiedla Wincentego Witosa. Mają zostać podarowane Skarbowi Państwa. Ma na nich powstać nowa Komenda Miejska Policji.

Reklama

Komenda zainteresowana jest nabyciem w drodze darowizny całej działki nr 35/12 i nr 98 o łącznej pow. 32 613 m² oraz części działki nr 99/8 o pow. ok 5700 m². Doprecyzowanie zakresu części działki nr 99/8 możliwe będzie w oparciu o decyzję uzyskaną przez Komendę poprzedzającą rozpoczęcie prac inwestycyjnych.

– Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach wystąpił do Prezydenta Miasta Katowice z prośbą o przekazanie nieruchomości w tym rejonie pod budowę nowej siedziby dla potrzeb Komendy Miejskiej Policji. Komenda Miejska Policji jest państwową jednostką organizacyjną nieposiadającą osobowości prawnej, której przysługuje forma trwałego zarządu na gruncie stanowiącym własność Skarbu Państwa. Zgodnie z art. 13 ust. 2 ustawy o gospodarce nieruchomościami nieruchomości mogą być przedmiotem darowizny na cele publiczne. W myśl ww. ustawy celem publicznym jest budowa i utrzymywanie obiektów na potrzeby zapewnienia bezpieczeństwa publicznego – czytamy w uzasadnieniu do uchwały.

Na dokonanie darowizny wymagana jest zgoda Rady Miasta Katowice. W projekcie uchwały zapisano, że „cel publiczny o którym mowa powinien zostać zrealizowany w terminie 6 lat od dnia dokonania darowizny”, a „w przypadku niezrealizowania celu, na jaki nieruchomości zostaną darowane, niniejsza darowizna podlega odwołaniu”.

Reklama

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
23 + 21 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.