MCK / fot. Erdem Yildiz

W szpitalu tymczasowym, który powstał w Międzynarodowym Centrum Kongresowym otworzono dzisiaj punkt szczepień na COVID-19. Część placówki przystosowano właśnie do tej roli.

W sumie w MCK opieki ma docelowo szukać 500 pacjentów chorych na koronawirusa. Obiekt przystosowany do kongresów i spotkań przekształcono w szpital tymczasowy kosztem kilkunastu milionów złotych. Wczoraj na Śląsk miała dotrzeć partia 25 tys. szczepionek z Agencji Rezerw Materiałowych.

„Rolę punktu szczepień będzie pełnić również Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach” – zapowiedział w poniedziałek Jarosław Wieczorek, wojewoda śląski. Dzisiaj ma zostać w sumie zaszczepionych 50 medyków, do końca tygodnia 180.

„Nie tylko ze szpitala MSWiA, ale również z innych placówek” – podkreślał wojewoda.

Dzisiaj w całym kraju odnotowano 5 569 nowych zakażeń koronawirusem – 326 osób zmarło. 522 zakażenia odnotowano w województwie śląskim, 41 osób zmarło.

W Katowicach odnotowano 62 zakażenia, niestety zmarło 3 mieszkańców.

2 KOMENTARZE

  1. Czy naprawdę jest się czym chwalić, że chcą zaszczepić w ciągu kilku dni ledwie 180 osób?? Ja rozumiem że było by się czym chełpić, gdybyśmy mówili o 180 tys. osób, a tak? Szkoda słów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
22 + 4 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.