Zatrzymano kiboli Ruchu Chorzów, którzy okradli stoisko Gieksy w centrum handlowym w Katowicach. Policjanci z Katowic w sumie ustalili i zatrzymali 8 podejrzanych o kradzież sprawców, ci w minioną sobotę mieli okraść stoisko promocyjne GKS-u Katowice w centrum handlowym Libero. – Skradli smycze, szaliki oraz koszulkę – informuje policja.

Zatrzymani to mieszkańcy województwa śląskiego w wieku od 16 do 25 lat, grozi im do 5 lat więzienia.

– Do zdarzenia doszło w sobotę kilka minut po 16.00 w centrum handlowym przy ulicy Kościuszki. Do stoiska promocyjnego jednego ze śląskich klubów sportowych, podeszło kilkanaście osób. Jak ustalono, mężczyźni najpierw wdali się w pyskówkę z osobami będącymi przy stoisku, a następnie ukradli kilkanaście smyczy, 5 szalików oraz koszulkę o łącznej wartości około 1100 złotych – informuje Aneta Orman z katowickiej policji. – Gdy chcieli opuścić sklep, pracownicy ochrony zareagowali, ujęli jednego z mężczyzn i przekazali w ręce policjantów. 25-latek z powiatu mikołowskiego trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży. Przyznał się do postawionego zarzutu, złożył wyjaśnienia i poddał się dobrowolnie karze – dodaje.

Reklama

Następnie policja zabezpieczyła monitoring, dzięki któremu ustalono kolejnych 6 osób. Dzisiaj rano w ręce mundurowych wpadł kolejne z pseudokibiców. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Najprawdopodobniej dzisiaj wszyscy usłyszą zarzuty. Grozi im do 5 lat więzienia.

– Policjanci z katowickiej komendy miejskiej nadal analizują nagrania w celu identyfikacji osób, które dopuściły się w sobotę złamania prawa – informuje policja.

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
29 + 26 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.