Janina Piwowarczyk odbierająca wyróżnienie w trakcie uroczystej gali w Warszawie / fot. Masz Głos / Facebook

„Dostaliśmy takiego kopa” mówi Janina Piwowarczyk, seniorka, której chce się zmieniać Katowice. Dzisiaj rozmawiamy z Janiną Piwowarczyk z Rady Seniorów Miasta Katowice i Stowarzyszenia Nasze Osiedle Ścigały, które działa na terenie Bogucic. Rozmawiamy o bezpieczeństwie i kopertach życia katowickich seniorów, oraz o wyróżnieniu dla Stowarzyszenia w ramach akcji „Masz Głos”


Posłuchajcie całej rozmowy z Janiną Piwowarczyk:


– Po tym wyróżnieniu chcemy dalej działać. Dostaliśmy takiego kopa – mówi Janina Piwowarczyk, ale nie chce zdradzić, co w planach dla Stowarzyszenia w najbliższym czasie.

Reklama

Akcja, za którą wyróżniono Stowarzyszenie Nasze Osiedle Ścigały dotyczy seniorów. W ramach akcji zorganizowano spotkanie na temat bezpieczeństwa osób starszych w Katowicach. – Mieliśmy ogromną frekwencję – mówi Piwowarczyk. W tej części akcji uczestniczyła policja, przedstawiciele jednego z banków i operatora telefonii komórkowej.

Przy wsparciu studentów z Uniwersytetu Śląskiego przeprowadzono też wywiady z osobami starszymi. – Dotyczyły potrzeb seniorów – mówi. – Rezultaty poznamy w jeszcze w czerwcu – dodaje. Seniorów pytano m.in. o to czego im brakuje w Bogucicach oraz czy ich potrzeby są odpowiednio zaspokajane.

W trakcie rozmowy poruszyliśmy też temat kopert życia, które są rozdawane w Katowicach. Podobno pojawił się z nimi problem. Zapytaliśmy o to naszego gościa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
26 − 2 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.