Niechciana noclegownia w Szopienicach z problemem. Nie ma chętnych do jej budowy. Do przetargu na budowę noclegowni dla bezdomnych w Szopienicach nie zgłosiła się żadna firma. To jednak nie oznacza, że noclegownia przy ul. Obrońców Westerplatte nie powstanie. Obecnie postępowanie unieważniono.

Noclegownia dla bezdomnych mężczyzn miała zostać wybudowana do końca bieżącego roku. Urząd Miasta Katowice planował, by na pograniczu Szopienic i Burowca (obok oczyszczalni ścieków, w rejonie mostu nad Rawą) powstał obiekt dla 40 bezdomnych mężczyzn. Planowany zakres inwestycji miał objąć dwa budynki w zabudowie kontenerowej/modułowej (dwukondygnacyjne) o powierzchni około 400 metrów kwadratowych każdy (pisaliśmy o tym tutaj).

Plany urzędników wzbudziły duży sprzeciw mieszkańców, a oliwy do ognia dolał sam prezydent Marcin Krupa, który stwierdził, że „wybór miejsca na tę inwestycję, o której pan mówi jest na tyle dobry, że znajdzie akceptację społeczną”. Oficjalne protesty i stanowiska w sprawie zajęły rada dzielnicy oraz kilka stowarzyszeń i inicjatyw.

Okazuje się, że do ostatniego dnia trwania przetargu na wybór wykonawcy (czyli do 24 kwietnia br.) nie wpłynęła ani jedna oferta jakiejkolwiek firmy. Oznacza to, że być może budowa się opóźni. Wydział Inwestycji Urzędu Miasta oficjalnie zawiadomił o unieważnieniu postępowania, gdyż „nie złożono żadnej oferty niepodlegającej odrzuceniu albo nie wpłynął żaden wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu od wykonawcy niepodlegającego wykluczeniu, z zastrzeżeniem pkt 2 i 3”.

Władze poinformowały, ze planują kolejny przetarg na budowę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
20 − 4 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.