Reklama

W Katowicach pojawią się parkingi dla elektrycznych hulajnóg? Niewykluczone, miasto pracuje nad rozwiązaniami problemu e-hulajnóg, które są parkowane, gdzie popadnie. 

Do tej pory z hulajnogami elektrycznymi w mieście był problem. Te można pozostawiać gdzie się chce i generalnie tworzył się chaos. Katowicki radny wystąpił do władz miasta o uporządkowanie kwestii parkowania tych popularnych jednośladów.

Reklama

– Obecnie mamy chaos i często hulajnogi są pozostawiane w miejscach, które blokują chodniki, ścieżki rowerowe itp. – podkreślał niezrzeszony radny Dawid Durał.  – Możemy w mieście wyznaczyć miejsca (wymalowanie kopert) do odbioru i zwrotu hulajnóg. Każda hulajnoga posiada GPS i pozostawienie jej poza miejscem do tego wyznaczonym, będzie dalej nabijało wypożyczenie. Przyzwyczaimy tym samym mieszkańców do dobrego obyczaju oraz uporządkujemy przestrzeń miejską. Podobna sytuacja jest z rowerami. Można je zostawić tylko w wyznaczonych punktach i rzadko zdarza się abyśmy w mieście mieli problem ze źle zaparkowanym rowerem, wyrzuconym do rzeki itp. – dodał.

Wiceprezydent Katowic, Bogumił Sobula podkreślił, że miasto obecnie pracuje nad rozwiązaniami, które pomogłyby poradzić sobie z tym problemem. Tutaj jednak muszą zostać wzięte pod uwagę stan prawny oraz warunki techniczne.

– Po przyjęciu tych uzgodnień planowane jest spotkanie i przedstawienie rozwiązań operatorom usług wypożyczalni hulajnóg elektrycznych – podkreślił wiceprezydent Sobula.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
18 + 8 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.