Katowice Miasto Ogrodów ma nowy neon. W końcu wiadomo ile kosztował, a dopytywaliśmy o to dwa tygodnie. Urząd Miasta Katowice nie wiedział, a w instytucji kultury najwyraźniej nie chcieli zbyt szybko pochwalić się tą informacją.

Odręczny napis  „Katowice Miasto Ogrodów”, długi na 12 metrów i wysoki na prawie półtora metra, zaprojektowali „dizajnerzy” z katowickiej pracowni Grupa KMK. Obecnie wiemy ile kosztował.

Reklama

– W odpowiedzi na pytanie informuję, że wykonanie stelaża stalowego i rur neonowych wraz z osprzętem, dostawą, montażem oraz rozruchem neonu “Katowice Miasto Ogrodów” kosztowało łącznie 13.375,15 zł netto – poinformował nas Łukasz Kałębasiak rzecznik KMO.

To pierwszy etap rewitalizacji podcieni Katowice Miasto Ogrodów. Jak zapowiedział dyrektor Piotr Zaczkowski, do czerwca powinna być gotowa scena 360 stopni, oraz mobilna widownia.

– Dzięki temu podcienia będą żyły nie tylko w czasie festiwalu Ogrody Dźwięków czy Letniego Ogrodu Teatralnego – podkreślał Piotr Zaczkowski.

Napis Katowice Miasto Ogrodów nie wszystkim jednak przypadł do gustu. W sieci pojawiły się głosy krytyczne względem inwestycji.

Neon “Katowice Miasto Ogrodów” / fot. UM Katowice
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
26 + 7 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.