Neon "Katowice Miasto Ogrodów" / fot. UM Katowice

Pochwalili się neonem, a mieszkańcy kpili. Na budynku kulturalnego molocha, czyli Katowice Miasto Ogrodów pojawił się nowy neon i trzeba przyznać nawet przyjemny dla oka, chociaż zdaje się nieco rozdrażnił mieszkańców. Miasto pochwaliło się świecącym napisem na swoim oficjalnym profilu Facebookowym i usłyszało od mieszkańców co nieco. „Napis na budynku “Katowice miasto ogrodów” to jak nad zoo walnąć billboard “Galeria handlowa” – skwitował jeden z użytkowników.

Odręczny napis  „Katowice Miasto Ogrodów”, długi na 12 metrów i wysoki na prawie półtora metra, zaprojektowali „dizajnerzy” z katowickiej pracowni Grupa KMK. Ile kosztował? Zapytaliśmy i czekamy na odpowiedź.

– Neon jest dopiero pierwszym etapem rewitalizacji podcieni Miasta Ogrodów. Chcemy oddać tę przestrzeń mieszkańcom Katowic i wykorzystać jej ogromny potencjał. Do czerwca powinna być gotowa scena 360 stopni, oraz dodatkowa, mobilna widownia. Dzięki temu podcienia będą żyły nie tylko w czasie festiwalu Ogrody Dźwięków czy Letniego Ogrodu Teatralnego – mówi Piotr Zaczkowski, dyrektor Katowice Miasto Ogrodów – Instytucji Kultury im. Krystyny Bochenek.

Mieszkańcy natomiast nie szczędzili złośliwości pod adresem nowego nabytku kulturalnego giganta z Katowic. – Pomijając bzdurne “ogrodów”, których w Katowicach brak, to styl i czcionka napisu kompletnie nie pasuje do bryły budynku. Wszystkie te zabiegi przypominają perfumowanie trupa – stwierdził Tomasz. Zresztą nie była to jedyna krytyczna opinia względem neonu.

–  Tylko gdzie te ogrody? A i drzew coraz mniej, bo przy okazji kolejnych galerii wycinają. (patrz: galeria Libero) – napisała Irena. Kpiła też Agnieszka. – Ciekawe ile nad tym neonem myśleli? Nigdy czegoś podobnego nikt nie widział 😁 szał 😁 można powiedzieć jakie ogrody taki neon 😁 – napisała.

Poniżej część opinii mieszkańców zamieszczona na oficjalnym profilu miasta Katowice na Facebooku.

Miasto Ogrodów nocuje w hotelu muzyków z Katowic? Nagrywali płytę w Katowicach, czyli czego nie pamięta dyrektor

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
29 − 28 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.